Pages Navigation Menu

HOŞ GELDİNİZ KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRECEĞİNİZE EMİN OLUN

EBEVEYN VE EĞİTİMCİLERİN İZLEMESİ TAVSİYE EDİLEN OTUZBEŞ (35) FİLM

120 (YÜZYİRMİ) :
2008 YAPIMI TÜRK SAVAŞ FİLMİDİR. SENARYO YAPIMCI VE YÖNETMENLİĞİNİ Özhan ERHAN YAPMIŞTIR. FİLMİN ÇEKİMLERİ SAFRANBOLU VE VAN İLİNDE YAPILMIŞTIR.

3 APTAL (3LDİOTS):
FİLM HİNDİSTANIN EN İYİ MÜHENDİSLİK OKULUNDA Kİ
ÜÇ ARKADAŞIN DOSTLUKLARINI VE HAYATINI ANLATIRKEN EĞİTİM SİSTEMİNİ ELEŞTİRMEKTEDİR HİNDİSTANDA TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK GİŞE REKORU VE HASILAT YAPAN FİLMİDİR.

ARADA KALAN – (WHAT MAİSİE KNEW)
FİLMDE ALTI YAŞINDA Kİ MAİSİE YAŞLI ROCK YILDIZI ANNESİ SUSANNA İLE KARİZMATİK ANCAK İLGİSİZ SANAT SİMSARI BABASI BEALE İN TATSIZ BOŞANMASININ SARSINTILARIYLA BOĞUŞMAKTADIR MAİSİE BOŞANMANIN ARDINDAN BABA VE ANNESİNİN YENİ EŞLERİYLEDE TANIŞIR. ANCAK EŞLERİNİN NE KADAR SORUNLU VE BENCİL OLDUĞUNU FARK EDİP BİRBİRLERİNE AŞIK OLAN ÜVEY EBEVEYNİYLE YAKINLAŞINCA DURUM İYİCE KARIŞIR.

BABA (PEDAR) :
ÇALIŞMAK İÇİN AİLESİNDEN AYRILAN DÖNDÜĞÜNDEDE ANNESİNİ BAŞKA BİR ADAMLA EVLİ GÖREN VE BU DURUMU KABULLENEMEYEN ÇOCUKLA ÜVEY BABASI ARASINDA Kİ İLİŞKİYİ ANLATAN OLDUKÇA ETKİLEYİCİ BİR YAPIM.

BABAM VE OĞLUM :
EGEDE Kİ ÇİFLİKTEN GAZETECİLİK OKUMAK İÇİN AYRILAN SADIK IN YILLAR SONRA OĞLUYLA BERABER YENİDEN ÇİFTLİĞE DÖNÜŞÜNÜN, 12 EYLÜL DARBESİ ARKA PLANINDA AKTARILDIĞI FİLM ÜLKEMİZDE ÖNEMLİ GİŞE BAŞARISI YAKALAMIŞTIR.

BARAN:
17 YAŞINDA Kİ AZERİ LATİF TAHRANDAKİ BİR İNŞAATTA AMELEDİR AYNI İNŞAATTA KAÇAK OLARAK ÇALIŞAN BİR AFGANLI İŞ KAZASINDAYARALANINCA LATİFİN HAYATIDA BEKLENMEDİK BİR YÖN ALIR SAKATLANAN İŞÇİNİN YERİNE OĞLU RAHMAT ÇALIŞMAYA BAŞLAR KALABALIK AİLESİNİ GEÇİNDİRME DERDİNDEKİ BU ÇEKİNGEN GENÇ BİR SÜRE SONRA İSTEMEDEN DE OLSA LATİFİN KANTİNDEKİ İŞİNİ ELİNDEN ALIR O ANDAN İTİBAREN LATİF RAHMATA KARŞI BÜYÜK BİR KİN BESLEMEYE BAŞLAR ANCAK BU BÜYÜK KİN BİR SIRRINI AÇIĞA ÇIKMASIYLA BÜYÜK BİR AŞKA DÖNÜŞECEKTİR.

BEŞ VAKİT:
REHA ERDEMİN YAZIP YÖNETTİĞİ ÇEKİMLERİ ÇANAKKALENİN KOZLU KÖYÜNDE YAPILMIŞ 2006 YAPIMI FİLM

BEYAZ BALON :
YEDİ YAŞINDAKİ RAZİEH ADLI ÇOCUĞU İRANDA BÜYÜK BER KUTLAMANIN YAPILDIĞI BİR GÜNDE ANNESİNDEN ALDIĞI PARA İLE BİR AKVARYUM BALIĞI ALMAK İÇİN YOLA ÇIKAR. KÜÇÜK KIZ İLK KEZ ANNESİNİN GÖZETİMİ OLMADAN SOKAĞA ÇIKMAKTADIR. ÜSTELİK ÇOK ÖNEM VERDİĞİ BİR İŞ İÇİN

BENİM ADIM SAM (I AM SAM):
SAM DAWSON KIZI İLE MUTLU BİR ŞEKİLDE YAŞAYAN VE BEATLES A BÜYÜK HAYRANLIK BESLEYEN BİR ADAMDIR GENÇ ADAMIN ZEKE DÜZEYİNİN 7 YAŞINDA BİR ÇOCUĞUNKİNE EŞ DURUMDA OLMASI ONLARI ÇOK FAZLA RAHATSIZ ETMEZ. KIZI 7 YAŞINA GELDİĞİNDE İSE ONUN İÇİN ASIL SORUNLAR BAŞLAR ARTIK KIZI ONDAN ÇOK DAHA İLERİ BİR DÜZEYE GELMEKTEDİR. VE SAM ONA PEK FAZLA YARDIM EDEMEMEKTEDİR. HÜKÜMET GÖREVLİLERİ KIZI SAMİN YANINDAN ALIRLAR.

BÜYÜK BALIK (BİG FİSH)
WİLLİAM BABASIAMANSIZ BİR HASTALIK NEDENİYLE ÖLÜM DÖŞEĞİNDE OLDUĞU İÇİN EVİNE GERİ DÖNER BABASINI YAKINDAN TANIMAK İÇİN RENKLİ BİR KİŞİLİĞİ OLAN ADAMIN GENÇLİĞİNDE YAŞADIKLARINA DAİR ÖYKÜLER TOPLAMAYA BAŞLAR BABASININ GENÇLİĞİNDE GEZGİN BİR SATIYKEN YAŞADIKLARI BİR BULMACANIN PARÇALARI GİBİ YERİNE OTURACAK VE ANLAŞILMASI GÜÇ OLAN ADAMIN EN MASALSI YÖNÜYLE ZAFERLERİ ORTAYA ÇIKACAKTIR.

CENNETİN RENGİ (COLOR OF PARADİSE)
1999 YAPIMI DRAMATİK BİR FİLMDİR. ALLAHIN İSMİ ANLAMINA GELEN ÖZGÜN BİR İSMİ VARDIR. MAJİD MAJİDİNİN SENARYOSU YAZIP YÖNELTTİĞİ FİLMİN ÖNEMLİ ROLLERİNDE HOSSEİN MAHJOUB, MOHSEN RAMEZANİ, VE SALAMEH FEYZİ OYNAMIŞLARDIR. FİLMÇEVRESİNİ DUYARAK VE DOKUNARAKANLAMAYA ÇALIŞAN GÖRME ENGELLİ KÜÇÜK BİR ÇOCUĞUN DÜNYASINI MASALSI BİR ÜSLUPLA ANLATIR.

CENNETİN ÇOCUKLARI (CHİLDREN OF HEAVEN)
CENNETİN ÇOCUKLARI İRANLI YÖNETMEN MAJİD MAJİDİNİN ABD DE GİŞE REKORLARI KIRMIŞ OLAN CENNETİN RENGİ (1999) FİLMİNDEN BİR ÖNCEKİ FİLMİDİR. BÜTÇESİ DÜŞÜK OLAN FİLM 180.000 DOLARA MAL OLMUŞTUR. İRANIN BAŞKENTİ TAHRANDA ÇEKİLMİŞTİR. 1997 YAPIMI DRAMATİK BİR FİLMDİR.

CHARLİENİN ÇİKOLATA FABRİKASI
CHARLİE NİN ÇİKOLATA FABRİKASI İNGİLİZ YAZAR ROALD DALH TARAFINDAN YAZILAN 1964 YILI ÇOCUK KİTABIDIR. HİKAYE ÇİKOLATACI WİLLY WONKA NIN ÇİKOLATA FABRİKASI İÇİNDE KÜÇÜK CHARLİE BUCKET IN MACERALARINI ANLATMAKTADIR.

CİNDERELLA MAN
CİNDERELLA MAN LAKABIYLA TANINAN ÜNLÜ BOKSÖR JAMES J. BRADDOCK UN GRÇEK YAŞAM ÖYKÜSÜNE DAYANAN FİLM BRADDOCK VE AİLESİNİN ABD DEKİ BÜYÜK EKONOMİK KRİZ YILLARINDA SIKINTILI YILLARI VE VERDİKLERİ YAŞAM MÜCADELESİNİ KONU EDİNİYOR.

DEDEMİN İNSANLARI
DEDEMİN İNSANLARI KÜÇÜK BİR KASABADA YAŞAYAN ON YAŞINDA BİR ÇOCUK VE DEDESİ ARACILIĞIYLA BİR AİLENİN VE BİR ÜLKENİN GEÇİRDİĞİ BÜYÜK DEĞİŞİMİ ANLATIYOR. KALABALIK VE SICAK EGE İNSANLARININ HİKAYESİNİ İZLERKEN MÜBADELEYE ÖTEKİ OLMAYA NEREYE GİDERSEN GİT BİR YERE AİT OLAMAMAYA İKİ YAKAYA ÇOK SAYIDAKİ AZINLIĞA İHTİLALLERE BİR DEFA AMA BU KEZ FARKLI BİR YERDEN BAKACAKSINIZ.

ELMA (SİB)
17 YAŞINDA İLK YÖNETMENLİK DENEYİMİNİ CELKA FİLMİYLE YAŞAYAN MAKHMALBAF, 1998 CANNES FİLM FESTİVALİNE KATILAN EN GENÇ YÖNETMEN OLDU . FİLM TAHRANDAKİ FAKİR BİR MAHALLEDE KIZ ÇOCUKLARININ YAŞADIKLARINI NAİF BİR DİLLE ANLATMAKTADIR

GLİBERTİN HAYALLERİ (WHATS EATİNG GİLBERT GRAPE)
GİLBERTİN HAYALLERİ 1993 ABD YAPIMI DRAMATİK FİLMDİR. FİLMİ LASSE HALLSTRÖM YÖNETMİŞ BAŞROLLERİNDE JOHNNY DEPP JULİETTE LEWİS VE LEONARDO DİCAPRİO OYNAMIŞTIR FİLM PETER HEDGES İN AYNI İSİMLİ ROMANINDA SİNEMAYA UYARLANMIŞTIR. MANOR TEXASDA ÇEKİLEN FİLMİN MÜZİKLERİNİ İSE ALAN PARKER YAPMIŞTIR BU FİLM İLE LEONARDO Dİ CAPRİO İLK OSCAR ADAYLIĞINI KAZANMIŞTIR Dİ CAPRİO 19 YAŞ 90 GÜNLÜK İKEN EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU OSCARINA ADAY GÖSTERİLDİ.

HAÇİKO (HACHİKO)
BİR PROFESÖR İLE BİR KÖPEK ARASINDAKİ MÜTHİŞ DOSTLUĞU KONU EDİNEN. 1987 YILINDA HACHİKO MONOGATARİ İSİMLİ JAPON FİLMİNE KONU OLAN GERÇEK OLAYLAR BU DEFA STEPHEN P. LİNDSAY TARAFINDAN SENARYOLAŞTIRILMIŞTIR.

HAYAT GÜZELDİR (LA VİTA EBELLA)
II.DÜNYA SAVAŞ ZAMANINDA KARISI VE OĞLU İLE BİRLİKTE VE OĞLU İLE BİRLİKTE YAHUDİ KAMPLARINA GÖTÜRÜLEN YAHUDİ BİR BABANIN VE PEŞİNDEN GİDEN İTAYAN BİR ANNENİN ÇOÇUĞUNU KORUMAK İÇİN YAPTIĞI SAYISIZ ÖZVERİYİ ANLATIYOR.FİLM 1998 CANNES FİLM FESTİVALİNDE BÜYÜK ÖDÜLÜNÜ KAZANDI. 1999DA 7 DALDA OSCARA ADAY OLAN FİLM EN İYİ YABANCI FİLM EN İYİ ERKEK OYUNCU VE EN İYİ MÜZİK DALLARINDA BU ÖDÜLÜ KAZANDI.

HER ÇOCUKÖZELDİR (TAARE ZAMEEN PAR)
HARFLERİ SAYILARI ALGILAMA PROBLEMİ YAŞAYAN ISHAAN ÇEVRESİ VE AİLESİ TARAFINDAN TEMBEL GERİZEKALI MUAMELESİ GÖRÜR ÇALIŞMAYI ÖĞRENEBİLMESİ İÇİN YATILI OKULA VERİLDİKTEN SONRA TANIŞTIĞI RESİM ÖĞRETMENİ İLE DEĞİŞEN HAYATI VE BAŞARISINI ANLATAN BİR FİLM ISHAAN DERSLERİNDE BAŞARISIZ YAPTIĞI İŞLERİN ÇOĞUNDA UTARSIZ BİR ÇOCUKTUR YAZI YAZMAYI VE OKUMAYI 3. SINIFTA OLMASINA RAĞMEN ÖĞRENEMEMİŞTİR. KİTABI HER AÇTIĞINDA KELİMELER SANKİ DANS EDİYOR GİBİ GELİR ONA . BU BAŞARISIZLIĞIN SONUCUNDA İÇİNE KAPANIK VE KARAMSAR BİR RUH HALİNE BÜRÜNÜR MUTLULUĞU VE ÖZGÜRLÜĞÜ İNSANLARDAN UZAKLAŞMAKTA BULUR. ANNESİNİN İLGİSİNE KARŞIN BABASININ KATI TUTUMU ISHAANIN ZİHİNSEL DÜNYASINDA GİDİŞ GELİŞLER YAŞAMASINA SEBEP OLUR TAM HERŞEYDEN ÜMİDİNİ KESMİŞKEN RESİM ÖĞRETMENİ ISHAANIN HAYATINI TAM ANLAMIYLA DEĞİŞTİRİR.

KAPLUMBAĞALARDA UÇAR
ABD İŞGALİNDEN SONRA IRAK-TÜRKİYE SINIRINDAKİ KÜRT MÜLTECİ KAMPINDA MAYIN TOPLAYARAK HAYATLARINI SÜRDÜRMEYE ÇALIŞAN ÇOCUKLARI ANLATAN BİR FİLMDİR.

KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK
BİRİ BERBERİN DİĞERİ KARPUZCUNUN YANINDA ÇIRAK OLARAK ÇALIŞAN İKİ ÇOCUĞUN KÖYLERİNDE FİLM OYNATMAK İÇİN VERDİĞİ MÜCADELEYİ ANLATAN FİLM NAİF HÜZÜNLÜ AMA UMUT DOLU SICAK BİR İŞLENİŞE SAHİP RECEPVE MEHMET SİNEMAYA DELİCESİNE TUTKUNDUR. GÜNDÜZLERİ KASABADA ÇALIŞIP GECELERİ KÖYDEKİ EVLERİNİN AHIRINDA BİR YANDAN DERME ÇATMA BİR FİLM PROJEKSİYON MAKİNASI YAPMAYA ÇALIŞIRKEN DİĞER YANDAN DA HAYATLARINI TÜMDEN DEĞİŞTİRECEK OLAN REJİSÖRLÜK HAYALLERİ KURMAKTADIRLAR. İŞİN İÇİNE REÇEPİN KENDİSİNDEN YAŞÇA BÜYÜK OLAN NİHAL E AŞKI DA KARIŞINCA HAYATLARINDA DERİN İZLER BIRAKAN UNUTULMAZ BİR YAZ MEVSİMİ YAŞARLAR.

KIZ KARDEŞİM MOMMO
DOKUZ YAŞINDA BİR ÇOCUK HEM BABA HEM ANNE HEM AĞABEY HEMDE .BİR BİLGE OLABİLİR Mİ? AYŞE İÇİN OLUR VE HATTA HİÇBİR ŞEYDEN KORKMAYAN BİR AĞABEYDİR O. ANNESEZ İKİ ÇOCUĞUN İÇİNİZİ ISITACAK KİMİ ZAMAN GÖZÜNÜZÜ YAŞARTACAK ÖYKÜSÜ HEMDE GERÇEK YALIN BİR DİLLE KÖYÜ KÖYÜN İNSANLARINI KARDEŞLERİN İLİŞKİSİNİ ANLATAN BİR FİLM SÜPRİZ BİR FİNALLE BİTİYOR.

KONUŞ BENİMLE (SPEAK)
LİSE ÖĞRENCİSİ MELİNDA SORDİNONUN TRAJİK ÖYKÜSÜ ÇERÇEVESİNDE GELİŞEN FİLMDE OLAYLAR ONUN YENİ BİR SINIFA BAŞLAMASIYLA GELİŞİYOR ZAMAN ZAMAN OLAN GEÇMİŞİNDEN OLAN KESİTLERLE ÜST SINIFLARDAN BİR ÖĞRENCİNİN TECAVÜZÜNE UĞRAMASI İLE NASIL BİR KAREKTER DEĞİŞİMİNE UĞRADIĞI VURGULANIYOR ESKİDEN NEŞELİ VE BAŞARILI BİR ÖĞRENCİ OLAN MELİNDANIN ÇÖKÜŞÜ ARKADAŞLARI ÖĞRETMENLERİ VE AİLESİYLE OLAN İLİŞKİLER PLANINDA GÖZLER ÖNÜNE SERİLİYOR.

KIZ KARDEŞİMİN HİKAYESİ (MY SİSTER KEEPER)
FİTZGERALD ÇİFTİ BİR GÜN GERÇEĞİ ÖĞRENİR SARA VE BRİAN FİTZGERALDA VERİLEN KEDERLİ HABER KIZLARI KATEİN LÖSEMİ OLDUĞUNUN BİLGİSİDİR. ÇOCUKLARININ SADECE BİR KAÇ YIL ÖMRÜNÜN KALDIĞI GERÇEĞİ ÇİFTİ ALLAK BULLAK ETMİŞTİR. BUNUN ÜZERİNE ÇİFT KATEE DONÖR OLMASI İÇİN ANNA ADINDA BİR BEBEK SAHİBİ DAHA OLMAYA KARAR VERİRLER İLK YAPTIKLARI ŞEY ANNANIN GÖBEK BAĞINDAN ALINAN KANI KULLANMAK OLUR YILLAR GEÇTİKTEN SONRA ARTIK ANNADAN KATEE KEMİK İLİĞİ NAKLİ YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. 11 YAŞINDAYSA KATEİN BÖBREK NAKLİNE DE İHTİYACI VARDIR. BU OLANLARIN ÜZERİNE ANNA AİLESİNİN ONU BU AMAÇLA KULLANMASINDAN DOLAYI ONLARA DAVA AÇAR. BU KARAR TÜM AİLEYİ PARÇALAMIŞTIR. ÇÜNKÜ KATE BÖBREK NAKLİ YAPILMAZSA ÖLECEKTİR.

KORO (LES CHORİSTES)
KÖTÜ YÖNETİLEN BİR YATILI OKULA YENİ ATANANMÜZİK ÖĞRETMENİNİNBURADAKİ SORUNLU ÖĞRENCİLERİN YAŞAMLARINI MÜZİĞİ KULLANARAK ETKİLEMESİ ANLATILMAKTADIR.

KRAMER KRAMERE KARŞI (KRAMER VS KRAMER
JOANNA KRAMER BİR ÇOCUK SAHİBİ BİR KADINDIR. EŞİ TEDDEN KENDİNİ BULMA ARAYIŞINI SEBEP GÖSTEREREK AYRILMIŞTIR. TED BÜYÜK BİR REKLAM AJANSINDA VE BÜYÜK BİR PROJENİN ÜSTÜNDE ÇALIŞMAKTA İKEN JOANNANIN AYRILIĞI İLE SARSILMIŞTIR AYRICA OĞULLARI BİLLİN SORUMLULUĞU DA ONUN ÜSTÜNE KALMIŞTIR. TEDİN KOMŞUSU MARGARET ONA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRKEN O DA BİR YANDAN JOANNANIN AYRILKASINA NEYİN SEBEP OLDUĞUNU DÜŞÜNMEKTEDİR. BU ARADA TED BİLLİN GELİŞİMİ NEDE İLE İŞ KARİYERİNİ DE İKİNCİ PLANA İTMİŞTİR. BİR SÜRE SONRA JOANNA MAHKEMEYE BAŞVURUR VE BİLLİN VESAYETİNİ ÜZERİNE ALIR. ANCAK BİLL MUTLU DEĞİLDİR VE TEDİN ONLARLA BİRLİKTE OLMASINI İSTEMEKTEDİR.

LORENZONUN YAĞI (LORENZO’S OİL)
LORENZONUN YAĞI 1992 YAPIMI BİR DRAM FİLMİ OLUP GEORGE MİLLER TARAFINDAN YÖNETİLMİŞTİR YAŞANMIŞ BİR ÖYKÜDEN ALINAN FİLM AUGUSTO ODONE VE MİCHAELA ODONE ADLI ANNE BABANIN AMANSIZ BİR HASTALIK OLAN ADL YE (ADRENOLÖKODİSTROFİ) YAKALANAN OĞULLARI LORENZO ODONE Yİ ÖLÜMDEN KURTARMA ÇABALARINI ANLATIR.

SİYAH (BLACK)
BLACK AZMİN TTANIMINI EKSİKSİZ YAPAN BİR FİLM 2005 HİNDİSTAN YAPIMI BU FİLMDE GENÇ BİR KIZIN HİÇ DE ADİL OLMAYAN BİR ŞEKİLDE BAŞLAYAN HAYATINI KARARLILIĞI VE ÇABALARIYLA NASIL DEĞİŞTİRDİĞİNE TANIK OLACAKSINIZ. HELENA KELLERIN HİKAYESİNDEN ESİNLENEREK YAPILMIŞ BU FİLKİ İZLEMEDEN ÖNCE UFAK DA BİR TAVSİYE MENDİLLERİNİZİ YANINIZDA HAZIR BULUNDURUN.

ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ
5O LERİN WELTON AKADEMİSİ CİDDİ DİSİPLİNLİ VE AKADEMİK ÇEVRELERDE SAYGINLIĞI YÜKSEK OLAN BİR OKULDUR OKUL YÖNETİMİNİN MUHFAZAKAR VE ORTODOKS TAVIRLARI OKULU ÖĞRENCİLER İÇİN SIKICI VE BUNALTICI BİR HALE GETİRMEKTEDİR. FAKAT YENİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ JOHN KEATİNGİN OKULA ATANMASIYLA ÇOK ŞEY DEĞİŞECEKTİR.

SARHOŞ ATLAR ZAMANI
İRANLI BİR KÜRT AİLESİNİN FERTLERİ BABALARININ ÖLÜMÜNDEN SONRA ZOR ŞARTLAR ALTINDA HAYATLARINI SÜRDÜRMEKTEDİR Kİ, KARDEŞLERDEN BİRİNİN ACLEN AMELİYAT OLMASI GEREKTİĞİ ÖĞRENİLİR. HENÜZ 12 YAŞINDAKİ EYÜP AİLENİN YENİ LİDERİ OLARAK GÜÇ BİR DURUMDA KALMIŞTIR. FİLM ADINI SÖZ KONUSU COĞRAFYANIN ZOR ŞARTLARINA HAS İLGİNÇ BİR YÖNTENDEM AYAKTA KALMALARI İÇİN ALKOL VERİLEN ATLARDAN ALIYOR.

SERÇELERİN ŞARKISI
KARİM TAHRANIN DIŞINDAKİ BİR DEVEKUŞU ÇİFTLİĞİNDE ÇALIŞMAKTADIR. KÜÇÜK EVİNDE AİLESİ İLE SADE VE MUTLU BİR HAYAT SÜRMEKTEYKEN BİR GÜN DEVEKUŞLARINDAN BİRİ KAÇAR KARİM BUNDAN SORUMLU TUTULUR. VE ÇİFTLİKTEN KOVULUR KISA BİR SÜRE SONRA BÜYÜK KIZININ İŞİTME CİHAZINI TAMİR ETTİRMEK İÇİN ŞEHRE İNER AMA MOTORSİKLETLİ TAKSİ SÜRÜCÜSÜ OLDUĞU SANILIR. KARİM BÖYLECE YENİ MESLEĞİNE BAŞLAMIŞ OLUR. SIKIŞIK TRAFİĞİN İÇİNDE İNSAN VE YÜK TAŞIR. ANCAK HER GÜN UĞRAŞTIĞI İNSANLAR VE MALZEMELER KARİMİN CÖMERT VE DÜRÜST KAREKTERİNİ DEĞİŞTİRMEYE BAŞLAR VE KARISI İLE KIZLARININ MUTSUZLUĞUNA YOL AÇAR KARİMİN BİR ZAMANLAR O KADAR EL ÜSTÜNDE TUTTUĞU DEĞERLERİ GERİ KAZANMASINI SAĞLAMAK EN YAKINLARINA KALMIŞTIR.

TERABİTHİA KÖPRÜSÜ
TERABİTHİA KÖPRÜSÜ JESS ADINDAKİ BİR ÇOCUĞUN SİHİRLİ HİKAYESİNİ ANLATIYOR. LESLİE OKULA GELENE KADAR JESS TÜM KOŞU YARIŞMALARININ BİRİNCİSİDİR. LESLİE’NİN GELMESİYLE YAŞAMINDA YENİ BİR DÖNEM AÇILAN JESS KISAS SÜREDE LESLİE İLE ARKADAŞ OLMAYI BAŞARIR İKİ ÇOCUK EVLERİNİN ARKASINDA BULUNAN ORMANLIKTA TERABİTHİA ADINDA DEVLERDEN CÜCELERDEN VE SAYISIZ EFSANEVİ YARATIKLARDAN OLUŞAN HAYALİ BİR KRALLIK YARATIRLAR BU HAYALİ KRALLIK ONLARA GERÇEK DÜNYADA ZORLUKLARLA NASIL SAVAŞMALARI GEREKTİĞİNİ ÖĞRETECEKTİR.

UMUDUNU KAYBETME
CHRİS GARDNER MADDİ OLARAK AYAKTA KALMAKTA ZORLANAN AMA BUNA RAĞMEN SON DERECE İYİ NİYETLİ VE ÇALIŞKAN BİR AİLE BABASIDIR. ARTIK İÇİNDE BULUNDUKLARI DURUMA DAYANAMAYIP EVİ TEKEDİNCE OĞLU CHRİSTOPHER İLE YALNIZ KALIRLAR BU DURUMUN YARATTIĞI HAYAL KIRIKLIĞINI VE ZORLUKLARI HENÜZ ATLATMAMIŞKEN OTURDUKLARI EVDEN DE EV SAHİBİ TARAFINDAN ÇIKARTILIRLAR OĞLU İLE BİRLİKTE SOKAKTA KALMASINA VE TUVALETLERDEN DÜŞKÜNLER EVİNE KADAR ÇEŞİTLİ MEKANLARDA BARINMAYA ÇALIŞMASINA RAĞMEN CHRİS OĞLUNUN SEVGİSİ İLE AYAKTA KALMAYA VE VAR GÜCÜ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDER. BÜYÜK BİR SEVGİ VE MÜCADELE ÖYKÜSÜNÜN ANLATILDIĞI UMUDUNU KAYBETME WİLL SMİTH VE GERÇEK HAYATTA DA OĞLU OLAN JADEN SMİTH İN ETKİLEYİCİ OYUNCULUKLARINA SAHNE OLUYOR.

UZUN HİKAYE
BULGAR ALİ KÜÇÜK YAŞTA YETİM KALDIKTAN SONRA PEHLİVAN DEDESİ SÜLEYMAN İLE BULGARİSTANDAN TÜRKİYEYE GELEN BİR BALKAN GÖÇMENİDİR. ALİ Yİ DEDESİ MERT VE EŞİTLİĞE İNANAN BİR İNSAN OLARAK BÜYÜTÜR. DELİKANLILIK YILLARINDA AŞIK OLDUĞU MÜNİRE Yİ AİLESİ ONA VERMEYİNCE KAÇIRAN ALİNİN HAYATI BUNDAN SONRA SEVDİĞİ KADINLA BİRLİKTE TREN İSTASYONLARI ARASINDA KASABA KASABA GEZİP NEREDE TUTUNABİLİRSE ORADA YAŞAYARAK GEÇER BU ARADA MUSTAFA ADINDA BİR DE OĞULLARI OLUR FAKAT GEÇİMİNİ DAKTİLO BİLGİSİ KATİPLİK MUHASEBE KAYDI TUTMA GİBİ İŞLERLE KAZANAN SOSYALİST LAKAPLI ALİ HAKSIZLIĞA KATLANAMAYAN KİŞİLİĞİ NEDENİYLE EN BASİT İSTEDİĞİ KASABADAN DAHİ BENCİL VE ÇIKARCI İNSANLARIN KUMPASI NEDENİYLE KOVULUR. BU ARADA MUSTAFADA BÜYÜMEKTE VE KENDİ HİKAYESİNİ OLUŞTURMANIN PEŞİNDEDİR.

 

İLETİŞİM:
İnt.adrs.
www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
www.hakkisenerajans.com
www.hakkisener.com
Hotmail:
hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
TEL:0536 406 2297

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>