Pages Navigation Menu

HOŞ GELDİNİZ KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRECEĞİNİZE EMİN OLUN

evden eve taşımacılık, nakliyat, şehir içi, şehirlerarası, uluslararası, ağır nakliye, Hakkı ŞENER taşımacılık, Hakkı ŞENER 0536 406 2297 ( iki )

evden eve taşımacılık, nakliyat, şehir içi, şehirlerarası, uluslararası, ağır nakliye, Hakkı ŞENER taşımacılık, Hakkı ŞENER 0536 406 2297 ( iki )

İLETİŞİM:
İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ

evden eve taşımacılık, nakliyat, şehir içi, şehirlerarası, uluslararası, ağır nakliye, Hakkı ŞENER taşımacılık, Hakkı ŞENER 0536 406 2297

AĞIR NAKLİYE

YURT İÇİ VE KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİNE GÖRE STANDARTLARIN DIŞINDA NORMAL KAMYONLARLA VEYA TIRLARLA TAŞINAMAYACAK BÜYÜKLÜKTE, UZUNLUKTA, GENİŞLİKTE, VEYA TONAJDA OLAN YÜKLERİN TAŞINMASINI SAĞLAYAN ÖZEL TADİLATLI ARAÇ VE YAN RÖMORKLARLA YAPILAN TAŞIMACILIKTIR.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-1-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-1-

BU ÖZEL ARAÇLARDA KULLANILAN YAN RÖMORKLARA LOWBED YANİ ALÇAK YATAK DORSE ADI VERİLİR. TANKLAR, İNŞAAT MAKİNELERİ, İŞ MAKİNELERİ GİBİ AĞIR ARAÇLARIN TAŞINMASI YOL VE DÜŞÜK HIZ NEDENİYLE HIZ DÜZENİNİ BOZDUKLARI İÇİN BU İÇİN YAPILAN BU ÖZEL ARAÇLAR İLE ESKORT EŞLİĞİNDE YAPILIR.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-2-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-2-

BU ARAÇLARIN DORSELERİ, YÜKSEKLİĞİ, YÜK KAPASİTESİ, YÜKLEME, BOŞALTMA, MANEVRA KOLAYLIĞI SAĞLAMA GİBİ ÖZELLİKLER İLE DONATILMIŞTIR.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-3-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-3-

BU ARAÇLAR İLE GENELLİKLE TEKERLEKLİ VİNÇLER, ÇELİK KAFES KONSTRÜKSİYONLAR, KÖPRÜ KİRİŞLERİ, BORU HATLARI, RÜZGAR TİRÜBÜNLERİ, TEKNELER VE YELKENLİLER, İŞ MAKİNELERİ, İNŞAAT MAKİNELERİ, VİNÇ MALZEMELERİ GİBİ TONLARCA AĞIRLIKTA Kİ YÜKLER KOLAYLIKLA TAŞINABİLMEKTEDİR. TEŞEKKÜR EDERİZ.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-4-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-4-

ULUSLAR ARASI TAŞIMACILIK

ULUSLAR ARASI TAŞIMACILIK, TAŞINABİLİR HER TÜRLÜ YÜKÜN, EŞYANIN, MALIN, BULUNDUĞU, İMAL EDİLDİĞİ, ÜLKE SINIRLARINI AŞARAK BAŞKA BİR ÜLKE TOPRAKLARINDA SON BULAN YANİ BİR ÜLKEDEN BAŞKA BİR ÜLKEYE YAPILAN YÜK TAŞIMACILIĞINA VERİLEN ADDIR.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-5-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-5-

ULUSLAR ARASI TAŞIMACILIK ULUSLAR ARASI TAŞIMA PROSÜDÜRLERİ VE SINIR AŞMA İÇİN GEREKLİ ÖN BELGELERİN TEDARİK EDİLMESİNİ VE ÖNCEDEN İZİN ALINMASI GEREKEN GÜMRÜKLEME FAALİYETLERİNİ GEREKTİREBİLMEKTEDİR.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-6-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-6-

AYRICA ULUSLAR ARASI TAŞIMACILIK TAŞIMAYI YAPACAK ARAÇ YANINDA ARACIN PERSONELİ İÇİNDE ÖZEL BİLGİ GÖRGÜ VE YURT DIŞINDA KARŞILAŞILACAK SORUN VE PROBLEMLERİ AŞABİLECEK SORUN ÇÖZEBİLECEK BİLGİ GÖRGÜ VE TECRÜBE GEREKTİREBİLMEKTEDİR. TEŞEKKÜR EDERİZ.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-7-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-7-

ŞEHİRLER ARASI TAŞIMACILIK

ŞEHİRLER ARASI TAŞIMACILIK, TAŞINABİLİR HER TÜRLÜ YÜKÜN, EŞYANIN, MALIN, BULUNDUĞU, İMAL EDİLDİĞİ, ŞEHİR SINIRLARINI AŞARAK BAŞKA BİR ŞEHİRDE SON BULAN YANİ BİR ŞEHİRDEN BAŞKA BİR ŞEHİRE YAPILAN YÜK TAŞIMACILIĞINA VERİLEN ADDIR.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-8-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-8-

ŞEHİRLER ARASI TAŞIMACILIK ŞEHİRLER ARASI TAŞIMA PROSÜDÜRLERİ VE GEREKLİ ÖN BELGELERİN TEDARİK EDİLMESİNİ VE ÖNCEDEN İZİN ALINMASI GEREKEN NAKLİYE FAALİYETLERİNİ GEREKTİREBİLMEKTEDİR.
ŞEHİRLER ARASI TAŞIMACILIK TAŞIMAYI YAPACAK ARAÇ YANINDA ARACIN PERSONELİ İÇİNDE ÖZEL BİLGİ GÖRGÜ VE ŞEHİRLER ARASI SORUN VE PROBLEMLERİ AŞABİLECEK SORUN ÇÖZEBİLECEK BİLGİ GÖRGÜ VE TECRÜBE GEREKTİREBİLMEKTEDİR. TEŞEKKÜR EDERİZ.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-9-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-9-

ŞEHİR İÇİ TAŞIMACILIK

ŞEHİR İÇİ TAŞIMACILIK, TAŞINABİLİR HER TÜRLÜ YÜKÜN, EŞYANIN, MALIN, BULUNDUĞU, İMAL EDİLDİĞİ, ŞEHİR SINIRLARI İÇERİSİNDE YANİ BİR ŞEHİRİN BİR NOKTASINDAN BAŞKA NOKTASINA YAPILAN YÜK TAŞIMACILIĞINA DENİR.
ŞEHİR İÇİ TAŞIMACILIK ŞEHİR İÇİ TAŞIMA PROSÜDÜRLERİ VE GEREKLİ ÖN BELGELERİN TEDARİK EDİLMESİNİ VE ÖNCEDEN İZİN ALINMASI GEREKEN NAKLİYE FAALİYETLERİNİ GEREKTİREBİLMEKTEDİR.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-10-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-10-

ŞEHİR İÇİ TAŞIMACILIK TAŞIMAYI YAPACAK ARAÇ YANINDA ARACIN PERSONELİ İÇİNDE ÖZEL BİLGİ GÖRGÜ VE ŞEHİR İÇİ SORUN VE PROBLEMLERİ AŞABİLECEK SORUN ÇÖZEBİLECEK BİLGİ, GÖRGÜ VE TECRÜBE GEREKTİREBİLMEKTEDİR. TEŞEKKÜR EDERİZ.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-11-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-11-

EVDEN EVE TAŞIMACILIK
EVDEN EVE TAŞIMACILIK ŞEHİR İÇİ VEYA ŞEHİRLER ARASI OLMAK ÜZERE EV VEYA OFİS TAŞIMACILIĞI İŞLEMİDİR. BU İŞLEMLER İÇİN UYGUN KAPALI KASA ARAÇLAR VEYA AÇIK KASALAR KULLANILMAKTADIR. GEREKLİ OLDUĞUNDA ASANSÖRLÜ ARAÇLARDAN DA BU TAŞIMACILIKTA FAYDALANILMAKTADIR.

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-12-

Hakkı ŞENER TAŞIMACILIK HİZMETLERİ-12-

İLETİŞİM:
İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK LOJİSTİK DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ

LOJİSTİK DANIŞMANLIĞI ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

LOJİSTİK DANIŞMANLIĞI LOJİSTİK İŞLETMELER İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ÖNEM ZARZEDEN BİR ALANDIR. TÜRKİYE DE BİR ÇOK İŞLETME LOJİSTİK SÜREÇLERİNİ ETKİN BİR ŞEKİLDE PLANLAYAMDIĞI İÇİN BÜYÜK MALİYETLERE KATLANMAK ZORUNDA KALMAKTADIR. İŞTE BU NOKTADA LOJİSTİK DANIŞMANLIĞI DEVREYE GİRMEKTEDİR. FİRMALAR PLANLAMADA İHTİYAÇ DUYDUKLARI BEYİN GÜCÜNÜ DIŞARDAN KARŞILAMAYA İHTİYAÇ DUYDUKLARINDA LOJİSTİK DANIŞMANLIĞI ONLARIN YARDIMINA KOŞMAKTADIR. BU KAPSAMDA LOJİSTİK DANIŞMANLIĞI KONUSUNDA BİREYSEL ÇALIŞAN KİŞİLERE BAŞVURULUBİLECEĞİ GİBİ LOJİSTİK ÜZERİNE UZMANLAŞMIŞ KADROLAR İLE HİZMET VEREN FİRMALARDANDA FAYDALANILABİLİR. DANIŞMANLAR FİRMANIN SÜREÇLERİNİ İNCELEMEKTE VE BİLİMSEL YÖNTEMLER KULLANARAK PLANLAMA YAPMAKTADIR. TALEP TAHMİNLEMESİ ARDINDAN ÜRETİM PLANLAMASI DEPO SÜREÇLERİNİN OPTİMİZASYONU VE DAĞITIM SÜREÇLERİNİN PLANLANMASI İLE ETKİN BİR TEDARİK ZİNCİRİ GELİŞTİRİLEBİLMEKTEDİR.

LOJİSTİK ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

LOJİSTİK H,İZMET, ÜRÜN VE İNSAN GİBİ KAYNAKLARIN İHTİYAÇ DUYULAN YERDE VE İSTENEN ZAMANDA TEMİN EDİLMESİ İÇİN BİR ARAÇ OLARAK TANIMLANABİLİR. HERHAMGİ BİR PAZARLAMA VEYA ÜRETİM ORGANİZASYONUNUN LOJİSTİK DESTEK OLMADAN YAPILMASI GÜÇTÜR. LOJİSTİK KAVRAMI, DEPOLAMA, NAKLİYE, ENVANTER, AMBALAJLAMA, MALZEME İDARESİ, BİLGİLERİNİN KAYNAŞMASIYLA OLUŞUR. LOJİSTİK İŞLETME SORUMLULUĞU, HAM MADDENİN COĞRAFİ DURUMU VE İŞLETİLMESİ SÜRECİN İŞLETİLMESİ, İHTİYAÇLARIN MÜMKÜN OLAN DÜŞÜK MALİYETLE KARŞILANMASI İŞİDİR. LOJİSTİK KELİMESİNİN TÜRK DİL KURUMU SÖZLÜĞÜNE GÖRE ANLAMI GERİ HİZMETTİR. VEYA KİŞİLERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK ÜZERE HER TÜRLÜ MAL VE ÜRÜNÜN HİZMETİN VE BİLGİ AKIŞININ ÇIKIŞ NOKTASINDAN VARIŞ NOKTASINA KADAR, TAŞINMASININ ETKİLİ VE VERİMLİ BİR BİÇİMDE PLANLANMASI VE UYGULANMASIDIR. LOJİSTİK DOĞRU ZAMANDA, DOĞRU FİYAT, DOĞRU MİKTAR OLARAK TANIMLANABİLİRDE. BİR PROSES BİLİMİ OLARAKTA ADLANDIRILABİLİR. TÜM ENDÜSTRİYEL SEKTÖRDE VERİMLİLİK, TEDARİK ZİNCİRİ, VE PROJE DEVREYE SOKMA SÜRELERİNİN İSTENEN DÜZEYDE OLUP OLMADIĞI DENETLENİR. LOJİSTİK GÜVENLİK KUVVETLERİNİN İHTİYAÇLARININ KENDİLERİ TARAFINDAN KARŞILANMASI SÜRECİNDEN DOĞMUŞ BİR KONSEPTİR. VE BU TEMELDEN YOLA ÇIKARAK ÇOK DAHA İLERİYE GİDECEKTİR. ANTİK YUNAN ROMA BİZANS İMPARATORLUKLARINDA İHTİYAÇLARIN FİNANSE VE DAĞITILMASINDA LOGİSTİKAS DENEN BÖLÜMLER VE SUBAYLAR GÖREV YAPARMIŞ. OXFORD ÜNİVERSİTESİ SÖZLÜĞÜNDE LOJİSTİK KELİMESİ, ASKERLİK BİLİMİNİN PERSONEL, TECHİZAT, MALZEME TAŞIMA, VE BAKIM İLE İLGİLİ BİR DAL OLARAK TARİF EDİLİR. OSMANLIDA LOJİSTİK HİZMETLERİ, DERBENTCİLİK , KÖPRÜCÜLÜK, GEMİCİLİK, MEREMMETCİLİK, ADLARIYLA YAPILMIŞTIR. LOJİSTİK 1950 LERDEN SONRA İŞ HAYATINA UYARLANMAYA BAŞLAMIŞTIR. DÜNYA ÇAPINDA TEDARİK, TAŞIMA, VE MALZEME İHTİYACININ, ARTMASI BU DURUMU GEREKTİRMİŞTİR. İŞ DÜNYASINDA LOJİSTİK TEDARİKÇİDEN SON KULLANICIYA BİR AKIŞ İÇİNDE İÇ VEYA DIŞA YADA HER İKİSİNEDE ODAKLI OLABİLİR. LOJİSTİK YÖNETİMİNİN. ANA FONKSİYONLARI, SATINALMA TAŞIMA DEPOLAMA ENVANTER GİRİŞİ, DOĞRU BİLGİ AKIŞININ SAĞLANMASI, VE BU AKTİVİTELERİN, ORGANİZE EDİLMESİ VE PLANLANMASIDIR. LOJİSTİK YÖNETİCİLERİ. BİR ORGANZASYON İÇİNDE KAYNAKLARIN KOORDİNASYONU SAĞLAYARAK BU FONKSİYONLARIN HER BİRİNDEN GELEN BİLGİLERİ BİRLEŞTİRİR. LOJİSTİĞİN TEMELDE İKİ FARKLI FORMU VARDIR. BİRİ PROJELERİN SONUÇLANMASI İÇİN KAYNAKLAR ZİNCİRİNİ KOORDİNE EDER İKİNCİSİ DEPOLAMA VE TAŞIMA AĞI BOYUNCA MALZEME AKIŞININ SÜREKLİLİĞİNİ SAĞLAR. LOJİSTİK MÜŞTERİ İHTİYACINI KARŞILAMAK ÜZERE HER TÜRLÜ ÜRÜN SERVİS HİZMETİ VE BİLGİ AKIŞLARININ BAŞLANGIÇ NOKTASINDAN TÜKETİLDİĞİ SON NOKTAYA KADAR OLAN TEDARİK ZİNCİRİ İÇİNDEKİ HAREKETİNİN ETKİLİ VE VERİMLİ BİR BİÇİMDE PLANLANMASI UYGULANMASI TAŞINMASI DEPOLANMASI VE KONTROL ALTINDA TUTULMASI HİZMETİDİR. KAYNAKLARIN İHTİYAÇ DUYULAN YER VE ZAMANDA YERİNE NASIL ULAŞTIRILACAĞI YÖNETİLİR.

LOJİSTİK MESLEK EĞİTİMİ ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

LOJİSTİK MESLEĞİ, AKADEMİK DÜZEYDE TİCARİ VE ENDÜSTRİYEL MESLEKLER İÇİN İLGİ ODAĞI HALİNE GELEN BİR MESLEK GRUBUDUR. DÜNYA BANKASININ 2014 YILI GÜNCEL ARAŞTIRMALARINA GÖRE, LOJİSTİK PERFORMANS ENDEKSİ, LOJİSTİK UZMANLARININ, TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ UZMANLARININ EĞİTİMİNİ KÜRESEL EKONOMİNİN İŞLEYİŞİ BAKIMINDAN EN ÖNDE VE ÖNEMLİ BİR GÖREV OLARAK GÖSTERMEKTEDİR. ÜST VE ORTA DÜZEY LİDERLİK POZİSYONLARI HAMMADDE TEDARİKÇİLERİNDEN NİHAYİ TÜKETİCİYE KADAR OLAN KÜRESEL TEDARİK ZİNCİRLERİNİ KONTROL VE OPTİMİZE ETMEK AMACIYLA BUGÜN AKADEMİK DEREDESİNE KADAR GEREK DUYMAKTADIR. LOJİSTİK VE TDARİK ZİNCİRİ YÖNETİM ALANINDA UZMANLAŞMA SUNAN ÇOK SAYIDA ÜNİVERSİTE LİSANS VE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ VEREN BİR ÇOK PROGRAM BULUNMAKTADIR. TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ VE LOJİSTİK KONUSUNDA ARAŞTIRMA VE LOJİSTİK KONUSUNDA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ÜZERİNE YOĞUNLAŞAN DÜNYA ÇAPINDA ÜNİVERSİTELERDE MEVCUTTUR. LOJİSTİK VE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİCİLERİNİN KÖKLÜ MESLEK BİLGİSİNİN YANI SIRA KÜLTÜRLAEARASI BİLGİLERE ÇOK İYİ DERECEDE SAHİP OLUP PEK ÇOK DİL BİLMELERİ GEREKMEKTEDİR. AYNI ŞEKİLDE ŞARTLARDA BÜTÜNSEL VE ANALİTİK OLMALIDIR. ORGANİZASYON LİDERLİK VE İLETİŞİM BECERİLERİ ÖNEMLİ DURUMLARDIR. AYRICA LOJİSTİK SERVİS SAĞLAYICILARI İLE SÖZLEŞME GÖRÜŞMEKLERİ İÇİN VEYA MAKE –OR –BUY KARARINI HAZIRLAMAK AMACIYLA ÇOK İYİ SEVİYEDE İKTİSAT BİLGİSİNE VE SÜREÇ ANLAYIŞINA VE YASAL MEVZUAT BİLGİSİNE SAHİP OLMALIDIR.

TÜRKİYE DE LOJİSTİK EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

TÜRKİYE İÇİNDE LOJİSTİK EĞİTİMİ OLDUKÇA ÖNEM ARZ EDEN BİR KONUMA GELMİŞ BULUNMAKTADIR. TÜM ÜRÜN VE HİZMETLERİN MALİYETLERİ İÇİNDE YER ALAN LOJİSTİK MALİYETLERİ KONTROLÜ YÖNETİLMESİ VE OPTİMUM SEVİYELERDE TUTULMASI AKADEMİK OLARAK TAKİP EDİLMEKTE VE ÇEŞİTLİ GELİŞTİRİLEN YAKLAŞIMLAR İLE LOJİSTİK EĞİTİM SÜRECİNE İVME KAZANDIRILMAKTADIR. 2005 YILINDA TÜRKİYE NİN İLK LOJİSTİK MESLEK LİSESİ OLMA ÜNVANINI KAZANAN Mehmet Emin HOROZ ANADOLU LOJİSTİK MESLEK LİSESİ KURULMUŞTUR. LOJİSTİK EĞİTİMİNİN TEMELLERİ LİSE YILLARINDA ATILMAYA BAŞLAMIŞTIR. AKADEMİK EĞİTİM. VERMEK ÜZERE İSTANBUL ÜNİVERSİTSİ BÜNYESİNDE ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK YÜKSEKOKULU ADIYLA BEŞ YILLIK EĞİTİM VEREN BİR BÖLÜM BULUNMAKTADIR. IŞIK ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE EĞİTİM DİLİYLE ULUSLAR ARASI LOJİSTİK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ BEŞ YIL SÜREYLE HİZMET VERMEKTEDİR. YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ULUSLAR ARASI LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK BÖLÜMÜ DÖRT YIL SÜREYLE EĞİTİM VERMEKTEDİR. HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ REYHANLI MESLEK YÜKSEK OKULU ULUSLAR ARASI LOJİSTİK BÖLÜMÜ, İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ, İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ, İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ, BEYKENT ÜNİVERSİTESİ, AYAZAĞA KAMPÜSÜNDE BEŞ TIL SÜREYLE HİZMET VERMEKTEDİR. AYRICA BEYKOZ LOJİSTİK MESLEK YÜKSEKOKULUNDA VE OKAN ÜNİVERSİTESİNDE LOJİSTİK BÖLÜMLERİ BULUNMAKTADIR. İZMİR EKONUMİ ÜNİVERSİTESİNDE LOJİSTİK YÖNETİMİ ADIYLA İLK AÇILAN LİSANS BÖLÜMÜ HİZMET VERMEKTEDİR. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİNDE LOJİSTİK MÜHENDİSLİĞİ TEZSİZ VE TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI BULUNMAKTADIR. BEYKOZ LOJİSTİK MESLEK YÜKSEK OKULUDA LOJİSTİK EĞİTİMİ İHTİYACINI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE DESTEKLEMEKTEDİR. KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ VE İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ ULUSLAR ARASI LOJİSTİK YÖNETİMİ BÖLÜMLERİ BEŞ YIL SÜREYLE LOJİSTİK EĞİTİMİNE KATKI SAĞLAYAN EĞİTİM KURUMLARIDIR. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ LOJİSTİK YÖNETİMİ VE 2009, 2010 DÖNEMİNDE AÇILAN DÖR YILLIK SÜREYLE EĞİTİM VEREN ULUSLAR ARASI TİCARET VE LOJİTİK BÖLÜMÜ GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİNDE HİZMET VERMEKTEDİR. AYRICA 2008 YILINDA KURULAN YALOVA ÜNİVERSİTESİNİN BÜNYESİNDE 25 MART 2009 TARİHİNDE AÇILAN ARMUTLU MESLEK YÜKSEK OKULU DA YÖNETİM VE ORGANİZASYON BÖLÜMÜ ADI ALTINDA EĞİTİME KATKI SAĞLAMAKTADIR. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ ZONGULDAK MESLEK YÜKSEK OKULUNDA İKİ YILLIK SÜREYLE LOJİSTİK EĞİTİMİ BULUNMAKTADIR. YAŞAR ÜNİVERSİTESİNDE ULUSLAR ARASI LOJİSTİK BÖLÜMÜ HİZMET VERMEKTEDİR. 2009 YILINDA KURULAN KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ ULUSLAR ARASI TİCARET BÖLÜMÜ DÖRT YIL SÜREYLE EĞİTİME KATKI SAĞLAMAKTADIR. BU ÜNİVERSİTEDE 2016-2017 ÖĞRETİM YILINDA AÇILACAK OLAN LOJİSTİK YÖNETİMİ BÖLÜMÜDE EĞİTİME KATKI SAĞLAMAYA HAZIRLANMAKTADIR.

LOJİSTİK HİZMETİNİN ALANLARI ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

.a. GÜMRÜKLEME HİZMETLERİ : GÜMRÜK VE SINIR HİZMETLERİNİN PLANLI VE İHRİYACA YÖNELİK OLARAK SÜRDÜRÜLMESİDİR.
.b. HİZMETLER, ATIKLAR, İADELER, PARÇALAR : İADE, ATIK HİZMETLERİNİN SÜRDÜRÜLMESİ, HİZMETLERİN AKSTILMADAN TAKİP EDİLMESİ İŞLEM VE SÜREÇLERİNDEN OLUŞUR.
.c. YER SEÇMİ : LOJİSTİK FAALİYETİNİN ETKİN BİR ŞEKİLDE VE MALİYETİ MİNİMİZE EDECEK ŞEKİLDE OLMAK ÜZERE ULAŞIM VE DİĞER FAKTÖRLERİNDE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK HİZMET VERİLECEK EN UYGUN YERİN BELİRLENMESİ SÜRECİDİR.
.ç. MÜŞTERİ HİZMETİ : LOJİSTİK FAALİYETLERE KONU OLAN HİZMETLERİ ARZ VE TALEP EDEN BÜTÜN MÜŞTERİLERİN İHTİYAÇ, TALEP VE GERİ BİLDİRİMLERİNİN TAKİP EDİLMESİ SÜRECİNE DENİR.
.d. SATIN ALMA : GEREK FİRMA İÇİN GEREKSE MÜŞTERİLERİN İHTİYAÇLARINI GİDERMEK İÇİN GEREKLİ OLAN SATIN ALMA İŞLERİNİN SÜRDÜRÜLMESİ İŞLEMİDİR.
.e. ÜRETİM PLANLAMA : NEYİ NE ZAMAN ÜRETMELİ İMAL ETMELİ, NE KADAR ENVANTER STOKLAMALI MALZEME AKIŞ VE MÜŞTERİ TALEPLERİNE GÖRE
ÜRETİM HATTINI NASIL ÇİZELGELEMELİ GİBİ KONULARI İÇİNE ALAN BİR SÜREÇTİR. MÜŞTERİ VE TEDARİKÇİ İLE OLUŞAN ETKİLEŞİMLERİ YANİ TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ VE LOJİSTİĞİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUR. ÜRETİM BİÇİMİNİN SAPTANMASI BU ETKİLEŞİMLER İÇİN ÖNEMLİDİR.
.f. TAHMİN : TAHMİN FELSEFEDE SPEKÜLASYON , FİKİR YÜRÜTMEK OLASILIKLARA DAYALI ÇIKARIMLARLA TAHMİNİ BİR SONUCA VARMAK ANLAMLAR HAKKINDA TAHMİNLERE İSE YORUM DENİR TAHMİN GÜNDELİK DİLDE BİLİNMEYEN BİR ŞEY HAKKINDA RASTGELE VEYA BELİRSİZ BİLGİ KULLANARAK BİR SONUCA VARMAK ELDE VAR OLAN BİLGİYE DAYANARAK BİR ÇIKARIM YAPMAK OLABİLİR. BU ÇIKARIMA DAYANARAK GELECEĞE DÖNÜK BİR ÖNSEZİ YAPILABİLİR. HEM ÇIKARIM HEMDE ÖNSEZİ İÇİN GÜNDELİK DİLDE TAHMİN SÖZCÜĞÜ KULLANILMAKTADIR. EKSİK BİLGİ İLE ÇIKARIM YAPMA KAVRAMININ SPESİFİK ANLAMLAINA KARŞILIK GELEN DAHA ÖZELLEŞMİŞ KAVRAMLAR VARDIR. TAHMİN EDİLEN ŞEY BİR NİCELİK İSE KESTİRİM, BİR ANLAM İSE YORUM BİR BİLİMSEL OLGU İSE HİPOTEZ BİR MATEMATİKSEL TEOREM İSE KONJEKTÜR, BİR HASTALIĞIN SEYRİ İSE PROGNOZ ŞEKLİNDE ADLANDIRILIR. GELECEĞE AİT TAHMİN İÇİN ÖNGÖRÜ ÖNSEZİ VEYA YORDAMA DENİR. AMA BU TAHMİN DOĞAÜSTÜ BİLGİLERE VEYA DUYUMLARA DAYALIYSA BUNA KEHANET, FALCILIK, DURUGÖRÜ VEYA İÇE DOĞMA DENİR. ÇIKARIM İÇİN KULLANILAN BİLGİLER DUYULAR YOLUYLA ELDE EDİLMESİ DURUMUNDA NET ALGILANAMAYAN BİR DUYUMDA TAHMİN KONUSU OLABİLİR. BU DURUMDA TAHMİNİN İÇİNE ALGILAMA VE TANIMA KAVRAMLARIDA GİREBİLİR. TAHMİN YAPILRKEN ELDE OLMAYAN BAZI BİLGİLERİN DOĞRU OLDUĞU VEYA BUNLARIN OLASILIĞI VARSAYILABİLİR. FALCILIK VEYA KEHANETTE İSE ELDE BİLGİ OLUP OLMADIĞI TARTIŞMALIDIR. OLASILIĞI EN YÜKSEK TAHMİN EDİLEN ŞEYE VE BUNUN YARATTIĞI DUYGUYA BEKLENTİ DENİR.
.g. SİPARİŞ İŞLEMİ: ADINDANDA ANLAŞILACAĞI GİBİ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA VE İHTİYAÇLARIN GİDERİLMESİ İÇİN YAPILAN HİZMET VE MAL ALIM İSTEKLERİNİN TAKİP SÜRECİNDEN OLUŞMAKTADIR.
.ğ. EKİPMAN VE MALZEME : KULLANILABİLİR CİSİMLER YAPMAK AMASIYLA DOĞAL YADA YAPAY OLARAK ÜRETİLMİŞ MADDELERE MALZEME DENİR. GÜNÜMÜZDE BİR ÇOK MALZEME ÇEŞİDİ BULUNMAKTADIR.
.h. PAKETLEME, AMBALAJ : ÜRÜNLERİN TÜKETİCİYE VEYA KULLANICIYA ULAŞTIRILMASI AŞAMASINDA TAŞINMASI KORUNMASI SAKLANMASI VE SATIŞA SUNULMASI İÇİN KULLANILAN HERHANGİBİR MALZEMEDEN YAPILMIŞ ÜRÜNLERDİR. MALZEME CİNSLERİNE GÖRE AMBALAJ MALZEMELERİ BULUNMAKTADIR. AHŞAP KÖKENLİ AMBALAJ MALZELERİ (PALETLER, SANDIKLAR KÖŞE KORUYUCULAR), CAM KÖKENLİ AMBALAJ MALZEMELERİ (BİDONLAR, KAVONOZLAR, ŞİŞELER), KAĞIT KÖKENLİ AMBALAJ MALZEMELERİ( KARTON KUTULAR, KÖŞE KORUYUCULAR, OLUKLU MUKAVVA KUTULAR), PLASTİK KÖKENLİ AMBALAJ MALZEMELRİ(VALİZLER, BİDONLAR, STRECH FİLMLER, ÇEMBERLER, SHRİNK NAYLONLARI, TORBALAR), METAL KÖKENLİ AMBALAJ MALZEMELERİ(VARİLLER, ÇEMBER TOKALARI, ÇEMBERLER, TENEKE KUTULAR)
AYRICA BU KONUDA TÜRKİYE AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİNİN BİR GRUPLAMASIDA MEVCUTTUR.
KAĞITLAR , BİRİNCİ HAMUR KAĞITLAR (60Ü100GR/M2 YÜZDE YÜZ AĞARTILMIŞ KİMYASAL SELÜLOZDAN İMAL EDİLMİŞTİR), SÜLFİT VE HUTBAK KAĞITLAR(22-40GR/M2), KRAFT KAĞITLARI25232RI(70-175GR/M2), YÜZEY KAPLAMALI KUŞELİ KAĞITLAR(60-100GR/M2), SIHHİ KAĞITLAR(12-24GR/M2), YARI KİMYASAL OLUKLU KATI KAĞITLARI(YARIKİMYASALKRAFT, YARI KİMYASAL NÖTRAL SÜLFİT- NSSC), GERİ KAZANILMIŞ OLUKLU KATI KAĞITLARI(120GR/M2), PARŞÖMEN VE YAĞ KAĞITLARI(40-60Gr/m2), SİGARA KAĞITLARI(18GR/M2) GRİ KARTONLAR(220-300GR/M2), KROME KARTONLAR(220-350GR/M2), BRİSTOL VE KUŞE KARTONLAR(180-220GR/M2), KAPLIK KARTONLAR(180-200GR/M2), OLUKLU MUKAVVALAR(A,B,C,D DALGA TİPLERİ), ÇİMENTO VE DİĞER EMDÜSTRİYEL ÜRÜNLER İÇİN KRAFT KAĞIT, ALÜMİNYUM FOLYO VE LEVHALAR, SELEFON OPP,BOPP VE PET FİLMLER KULLANILMAKTADIR.,
POLİETİLENLER(PE), LİNEER ALÇAK YOĞUNLUKTA OLANLAR(LLDPE), ALÇAK YOĞUNLUKTA OLANLAR(LDPE), ORTA YOĞUNLUKTA OLANLAR(MDPE), YÜKSEK YOĞUNLUKTA OLANLAR(HDPE), POLİETİLEN FİLMLER, PE ŞİŞELER, PE VARİL, BİDONLAR
POLİPROPİLENLER(PP), PP CAST FİLMLER, OPP MONO-ORİENTED(TEK EKSENDE YÖNLENDİRİLMİŞ) FİLMLER, BOPP Bİ-ORİENTED(İKİ EKSENDE YÖNLENDİRİLMİŞ) FİLMLER,
POLİVİNİL KLORÜR (PVC), FİLM , LEVHA, ŞİŞE, MUHTELİF KUTULAR VE KAPLAR, POLİSTİREN (PS) POLİESTER (PET , PETP), POLİAMİD(PA), FLEKSİBİ, (PLASTİK+ KAĞIT+METAL) AMBALAJLAR –BASKI, ETİKETLER,
METAL VE PLASTİK AMBALAJ –KAPAKLAR , METAL LEVHALAR, KAPLAR, KAPAKLAR TAÇ KAPAKLAR,
AHŞAP MALZEMELER, PALET VE SANDIKLAR
CAM MALZEMELERİ , CAM KAVONUZ, ŞİŞE VE TÜPLER
AMBALAJ YARDIMCI MALZEMELRİ, BASKI ALT VE ÜST LAKLARI, BASKI BOYA VE MÜREKKEPLERİ, LAMİNASYON VE MÜREKKEPLERİ, LAMİNASYON VE KAPLAMA LAKLARI, KOLA VE DEKSTRİN ESASLI YAPIŞTIRICILAR, DİSPERSİYON ESASLI YAPIŞTIRICI VE KAPLAMA LAKLARI, NİTRO VE BUTİRAL ESASLI YAPIŞTIRICI VE LAKLAR, PARAFİN VE VAKS VE HOT-MELT ESASLI YAPIŞTIRICI VE KAPLAMA LAKLARI, PLASTİK ESASLI YAPIŞTIRICILAR, ÜRETAN VE AKRİLİK BAZLI YAPIŞTIRICILAR , COLD SEAL LAKLAR, AMBALAJ TAMAMLAYICI MALZEMELERİ KARTONDAN RULO GÖBEKLERİ KÖŞE KORUYUCULAR SİLİNDİR KUTULARI, ÇELİK ÇEMBER , YASTIKLAMA ÜRÜNLERİ,
MUHTELİF MASTERBATCHLER HAMMEDEDELER KİMYASALLAR, BANTLAR PE LAKLI OPP-PVC KRAFT KAĞIT ÇİFT TARAFLI VB., METALİZE İPLİK
DÖKME ARA ÜRÜN ESNEK TAŞIMA KAPLARI PPÖRGÜLÜ BİG BAG LAR
DÖKME ARA ÜRÜN SERT TAŞIMA KAPLARI

AMBALAJ VE PAKETLEMEDE KULLANILAN ÖZEL İŞARETLER

.ı. DEPOLAMA : BELİRLİ NOKTA VEYA NOKTALARDAN GELEN YÜKLERİN ÜRÜNLERİN TESLİM ALINIP BELİRLİ BİR SÜRE KORUNUP BELİRLİ NOKTALARA GÖNDERİLMEK ÜZERE HAZIRLANMASIDIR. DEPOLAMA SÜRESİNİN UZUNLUĞU DEPOLARI FARKLILAŞTIRIR. DEPOLAMA SÜRESİNİN UZUN OLDUĞU YERLERE DEPO DENİRKEN SÜRE KISALDIKÇA BU YERLERE DAĞITIMMERKEZİ(DC) DAHA DA KISALDIKÇA AKTARMA MERKEZİ DENİR. DEPOLAMA ESAS OLARAK KONTROL TESLİM ALAM YERLEŞTİRME SAYIM TOPLAMA KONTORL VE GÖNDERME FAALİYETLERİNİ KAPSAR. BU STRATEJİDE ÜRETİCİLER ÜRÜNLERİ MÜŞTERİLERE DAĞITMADAN ÖNCE ONLARI MERKEZİ BİR DEPODA BEKLETİR MALZEMELERİN DEPODA BEKLEME SÜRELERİ 24 SAATTEN FAZLADIR. MALZEMELER BURADA KONTROL PAKETLEME SİPARİŞ İŞLEME AMBALAJ GİBİ DİĞER LOJİSTİK İŞLEMLERDEN GEÇTİKTEN SONRA UYGUN ATAMALAR VASIYASIYLA TALEPTE BULUNAN MÜŞTERİLERE DAĞITILIR. YANİ MALZEMELER DEPOLARDA TUTULUR. VE BURADAN MÜŞTERİLERE DAĞITIM YAPILIR. DEPOLAMA YÖNETİM SİSTEMİ YOĞUN SEVKİYAT VE MAL KABULÜN OLDUĞU DEPOLARDA ADRES BAZLI DEPO YÖNETİMİ NEREDEYSE BİR ZORUNLULUK OLMAKTADIR. ÜRÜNLERİN HANGİ KORİDOR VE BLOKLARDA OLDUĞUNUN BİLİNMESİ YERLEŞTİRME SIRASINDA PLANLANMIŞ OLAN SAKLAMA ALANLARINA DİKKAT EDİLMESİ PALEY BAZLI HAREKETLERİN UYGULANMASI TAMAMEN BU SÜREÇLERE ÖZEL BİR YAZILIM SİSTEMİ GEREKTİRMEKTEDİR. DEPO ALANLARININ EN İYİ ŞEKİLDE KULLANILMASININ YANINDA DEPO YÖNETİM SİSTEMLERİNİN BİR AMACIDA DEPO ELEMANLARI EL TERMİNALLERİ TAŞIMA ARAÇLARI GİBİ DİĞER KAYNAKLARIN DA EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLNILMASIDIR. DEPOLAMA YÖNTEMİ SİSEMLERİ NE KADAR FAZLA TEKNOLOJİK ALTYAPIYA SAHİP OLURSA O KADAR VERİMLİ OLUR. BU VERİMLİLİĞİN ŞİRKETLERE VE TÜM DEPOLAMA SÜREÇLERİNE GETİRDİĞİ KATKILAR ÜRÜN HASARININ AZALMASI, MAL KBULÜ SEVKİYAT SÜRELERİNİN KISALMASI DOLAYISYLA ÜRETİM SATIŞ SÜREÇLERİNİN ETKİNLİĞİNİN ARTMASI, DEPOLAMA EKİPMANLARININ ETKİN VE VERİMLİ KULLANILMASI, ÇALIŞAN VE EKİPMAN MASRAFLARINDA TASARRUF SAĞLANMASI, SAYIM VE KONTROL SÜREÇLERİ KAOLAYLAŞTIRMASI BU SÜREÇLERİ İYİLEŞTİRMESİ, ÜRETİM KAYNAKLI HATALARA ZAMANINDA MÜDAHALE EDİLMESİ VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİN ARTIRILMASI.
.i. STOK YÖNETİMİ: YARDIMCI MADDE, HAMMADDE, YARI MAMUL YADA MAMULLERİN ZAMANINDA EN UYGUN MALİYETLE TEDARİK EDİLMESİ VEYA BULUNDURULMASINA YÖNELİK FAALİYETLERİN BÜTÜNÜDÜR. STOK YÖNETİMİNDE TALEP TAHMİNLERİ VE ÜRETİM PLANLAMA VERİLERİ KULLANILARAK STOKLAMA YAPILIR. SİPARİŞ MALİYETİ ELDE TUTMA MALİYETİ ELDE BULUNDURMAMA MALİYETİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK, EMNİYET SEVİYESİ VE SİPARİŞ VERME NOKTALARI BELİRLEMEK TEMEL GEREKLİLİKTİR.
.J. NAKLİYE ÜRÜN HİZMET VE İNSAN GİBİ KAYNAKLARIN İHTİYAÇ DUYULAN YERDE VE İSTENEN ZAMANDA TEMİN EDİLMESİ BULUNDURULMASI MAKSADIYLA KARA, HAVA, DENİZ VE DİĞER TAŞIMA YÖNETEMLERİYLE BİR NOKTADAN DİĞER NOKTAYA TAŞINMASI İŞLEMİNE DENİR.

LOJİSTİKTE DIŞ KAYNAK KULLANIMI 3.PARTİ LOJİSTİK(3PL) ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

KELİME ANLAMIYLA LOJİSTİK HİZMETLERİNDE DIŞ KAYNAK KULLANIMI VEYA 3.PARTİ LOJİSTİK TANIMI GELENEKSEL OLARAK HALİHAZIRDA ŞİRKET BÜNYESİNDEKİ LOJİSTİK AKTİVİTELERİNİN GERÇEKLEŞTİRLMESİ İŞİNİN BİR BAŞKA ŞİRKETE DEVREDİLMESİ İŞİDİR. BU BAĞLAMDA ŞİRKETLER ULUSLAR ARASI NAKLİYE DEPOLAMA, STOK KONTROLÜ, PAKETLEME, ETİKETLEME, SEVKİYAT, DAĞITIM, VB. İŞLERİNDE BU ALANDA UZMANLAŞMIŞ VE GEREKLİ TESİS EKİPMAN VEYA PERSONELE SAHİP ŞİRKETLERE DEVRETMEKTEDİRLER. GÜNÜMÜZ EKONOMİK KOŞULLARINDA ŞİRKETLERİN ASIL ÜRETİM UZMANLIK ALANLARININ DIŞINDA ÇEKİLEREK MALİYET AZALTMAYI HEDEFLEMELERİ NEDENİYLE BU SEKTÖRÜN GELİŞİMİ HIZLANMIŞTIR.
3PL Yİ ŞÖYLE SIRALAYARAK AÇIKLAYABİLİRİZ.
.1. PARTİ: ÜRETİCİ İMALATCI, GÖNDERİCİ, TOPTANCI VS. MALIN VEYA HİZMETİN ÜRETİCİSİDİR.
.2. PARTİ: BİRİNCİ PARTİNİN DOĞRUDAN MÜŞTERİSİ VEYA AKIŞA GÖRE TEDARİKÇİSİ OLAN İŞLETMEDİR.
.3. PARTİ: DOLAYISIYLA BU İKİ TARAF ARASINDAKİ MAL VE HİZMET AKIŞINA GİREN ŞİRKETTİR.

İLETİŞİM:
İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

TANKER NEDİR? ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

 

TANKER, GENEL ANLAMDA SIVI, VEYA GAZ HALDE BULUNAN AKIŞKAN YÜKLERİN TAŞINMASINDA KULLANILAN BÜYÜK DENİZ ARACIDIR. BU MADDELERİ KARAYOLUNDA TAŞIYAN ARAÇLARA TANKER TIR, TANKER TREYLER, TANKER KAMYON, TANKER KAMYONET GİBİ İSİMLERDE VERİLMEKTEDİR. AYRICA, KONUMUZ DIŞINDA OLMAKLA BİRLİKTE TANKER GÖREVİ YAPAN UÇAKLARDA MEVCUTTUR.

TANKERLER TAŞIDIĞI YÜK ÇEŞİDİNE GÖRE ADLANDIRILIRLAR PETROL TAŞIYANLAR PETROL TANKERİ, KİMYASAL MADDE TAŞIYANLAR KİMYASAL MDDE  TANKERİ, GAZ TAŞIYANLAR GAZ TANKERİ DİYE ADLANDIRILIR. DENİZDE BUNLAR, HAM PETROL TANKERİ, ÜRÜN TANKERLERİ, KİMYASAL TANKERLER, SIVILAŞTIRILMIŞ GAZ TANKERLERİ DİYE ADLANDIRILIR. DENİZ TANKERLERİ BOYUTLARINA GÖRE AFRAMAX(80-120 BİNDWT), SUEZMAX(120-200 BİN DWT), VLCC(180-320 BİN DWT), ULCC(320 BİN DWT) VLCC VE ULCC SINIFI GEMİLER SÜVEYŞ KANALINI VE PANAMA KANALINI, SUEZMAX SINIFI GEMİLER PANAMA KANALINI BOYUTLARINDAN DOLAYI KULLANAMAMAKTADIR. BU YÜZDEN AFRİKA VE GÜNEY AMERİKA KITALARINI GÜNEY UÇTAN DOLAŞARAK KITALAR ARASI SEFER YAPARLAR. BU ÜSTÜN TEKNOLOJİ DENİZ ARAÇLARI, ÇİFT ÇİDARLI TEKNE YAPISI , İNERT GAZ SİSTEMİ, TANK YIKAMA SİSTEMİ, TANK ISITMA SİSTEMİ, VE TANK SOĞUTMA SİSTEMİ GİBİ ÖZELLİKLERLE EMNİYET İÇİN DONATILMIŞLARDIR.  

KARAYOLU TAŞIMACILIĞINDA TANKERLER TEHLİKELİ MADDE SINIFINDA BULUNURLAR VE BU ARÇLARIN SÜRÜCÜLERİ E SINIFI EHLİYET VE SRC5 ARAÇ KULLANMA YETKİ BELGESİNE VE KİMLİĞİNE SAHİP OLMALIDIRLAR

 

TEHLİKELİ MADDE ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK)

 

TEHLİKELİ MADDE SINIFINA ORGANİZMALARA, EŞTALARA, DOLAYISIYLA ÇEVREYE ZARAR VEREBİLEN KATI, SIVI, GAZ, RADYOAKTİF, YANICI, PATLATICI, AŞINDIRICI, OKSİDANT, BOĞUCU, VE ALERJAN MADDELERDİR. TEHLİKELİ MADDENİN ULUSLAR ARASI KISALTMASI HAZMAT’ TIR. HAZMAT İNGİLİZCE HAZARDOUS VE MATERİAL KELİMELERİNİN KISALTMASIDIR.

 

TEHLİKELİ MADDE SEMBOLLERİ

 

TREYLER NEDİR? ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

 

TREYLER, MOTORLU BİR TAŞIT TARAFINDAN ÇEKİLEN VE TAŞIYACAĞI YÜKÜN ÖZELLİKLERİNE HAS BİR ŞEKİLDE TASARLANIP İMAL EDİLEN EN AZ BİR DİNGİL VE ÇEKİLDİĞİ TAŞITA ÇEKİ OKU, DÖNER TABLA, KANCA VB. ADLARLA TANIMLANAN BİR BAĞLANTI AYGITI ARACILIĞIYLA BAĞLANAN YÜK TAŞIMA AMAÇLI KARAYOLU TAŞIT ARACIDIR.

ÜZERİNDEKİ YÜKÜN BİR KISMINI ÇEKİCİ ARACIN BİR KISMINIDA KENDİSİNE BAĞLI EN AZ BİR DİNGİLİN TAŞIDIĞI KARAYOLU ARCIDIR.

EN AZ BİR DİNGİLLİ YARI RÖMORKLARIN ÇEKİCİ İLE ÇEKİLEREK HAREKET EDEBİLEN YÜK ARACIDIR.

YARI RÖMORK YÜKÜN BİR KISMINI ÇEKİCİ İLE BİRLİKTE TAŞIYAN ARAÇ, RÖMORK İSE YÜKÜN TAMAMINI ÇEKİCİ İLE TAŞIYAN ARAÇTIR.

TERYLERİN DİĞER İSMİ DORSEDİR. BU İSİMLER HALK ARASINDA KULLANILAN YAYGIN İSİMLERDİR. RESMİ LİTERATÜRDE İSMİ YARIRÖMORKTUR. TREYLER, ÇEKİCİ ARACA KİNGPİN VEYA KİNG PİMİ DİYE ADLANDIRILAN FLAŞLI YAPIDA OLAN VE 2 İNÇ 3,5 İNÇ ÖLÇÜLERİNDE İKİ FARKLI BAĞLANTI APARATI İLE BAĞLANIR. ÇEKİCİLERDE BU KİNG PİMİNİN GİRECEĞİ ÖZEL BİR TABLA BULUNUR. TERYLER ÖLÇÜ VE EBATLARI KARAYOLU YÖNETMELİĞİNE GÖRE BELİRLENİR(128.MD), TERYLERLER İLE AÇIK KAPALI KASLI, TANKER,VB KARAYOLU TAŞIMA HİZMETLERİ VERİLİR.

KARAYOLU TREYLERLERİ, KAMYONETLE ÇEKİLEN EN KÜÇÜK EBATINDAN, TRAKTÖR VE ÇEKİCİLER İLE ÇEKİLEN ÖZEL DONANIMLI EN BÜYÜKLERİNE KADAR BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE SINIFLANIR.

DEMİR YOLU ULAŞIM TREYLERLERİ, DEMİR YOLUNDA ULAŞIM İÇİN İMAL EDİLEN ÇEŞİTLİ EBAT VE ÖLÇÜLERDE OLAN KAPALI AÇIK VEYA TANKER VB. ŞEKLİNDE TREYLERLERDİR.

 

KAMYONET NEDİR? ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

 

KAMYONET İZİN VERİLEBİLEN AZAMİ YÜKLÜ AĞIRLIĞI 3500 KG’I GEÇMEYEN VE YÜK TAŞIMAK İÇİN İMAL EDİLMİŞ MOTORLU TAŞITLARDIR. WOLKSWAGEN AMAROK, FİAT STRADA, DACİA LOGAN PİCKUP, FİAT FİORİNO, SKODA FELİCİA FUN, WOLKWAGEN CADDY, CHEVROLET MONTANA, DAİHATSU KAMYONET, 1976 SAAB 95, AUSTİN – MORRİS MİNİ KAMYONET, LER 1940 YILLARDAN BU TARAFA PİYASADA BULUNAN KAMYONET TÜRLERİDİR.

 

KAMYON NEDİR? ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

 

KAMYONLAR İLE AĞIR YÜKLER TAŞINIR, MOTORLU ARÇLAR SINIFINDADIR. OTOMOBİL PRENSİBİNE GÖRE ÇALIŞTIKLARINDAN TEKNİK SINIFLANDIRMADA BÜYÜK YÜK OTOMOBİLİ OLARAK ADLANDIRILIRLAR. TÜRKÇE DE GENELLİKLE ULUSLAR ARASI KARAYOLU TAŞIMACILIĞINDA KULLANILAN ÇOK DİNGİLLİ UZUN KAMYONLARA TIR ADI VERİLİR. BU SÖZCÜK TÜRKÇEYE TIR ANLAŞMASI GEREĞİNCE TIR LEVHASI BULUNAN VE ULUSLAR ARASI TAŞIMACILIK YAPAN UZUN KAMTONLARDAN GEÇMİŞ BİR SÖZCÜKTÜR.

KAMYONLAR YAPTIKLARI İŞLERE GÖRE ADLANDIRILIR, ÇEKİCİ KAMYONLAR, DAMPERLİ KAMYONLAR, VİDANJÖR KAMYONU, ÇÖP KAMYONU, TANKER KAMYONU, KAPALI KASA KAMYON, KARLA MÜCADELE KAMYONU, ÇİMENTO YADA BETON MİKSERİ ,NAKLİYE KAMYONLARI, İNŞAAT KAMYONLARI DIR. DÜNYA ÇAPINDA KAMYONLAR ISUZU, DAİMLER CHRYSLER MERCEDES BENZ FREİGHTLİNER STERLİNG UNİMOG WESTERN STAR FUSO, HİNO MOTORS TOYATA GROUP, VOLVO VOLVO MACK RENAULT UD NİSSAN DİESEL, HYUNDAİ, MAN WOLKSWAGEN GÜNEY AMERİKA, IVECO IVECO MAGİRUS ASTRA SEDDON ATKİNSON YUEJİN, NISSAN DİESEL, TATA, PACCAR DAF TRUCKSKENWORTH PETERBİLT LEYLAND TRUCKS GİBİ KAMYONLARDIR.

KAMYON ÜRETİCİ FİRMALARINI ÜRETİM YERİ VE MARKALARA GÖRE SINIFLAMAK GEREKİRSE;

AVRUPA :  DAF TRUCKS HOLLANDA DİVİSİON OF PACCAR,  İVECO İTALYA,  MAN AG ALMANYA, MERCEDES-BENZ ALMANYA, RENAULT TRUCKS FRANSA, SİSU AUTO FİRLANDİYA, SCANİA İSVEÇ, WOLKSWAGEN TİCARİ ARAÇ ALMANYA, VOLVO TRUCKS İSVEÇ (VOLVO CARS İLE KARIŞTIRMAYIN BU FORD MOTOR COMPANY NİN BİR PARÇASIDIR.

DOĞU AVRUPA ÜRETİCİLERİ: FABRİKA AUTOMOBİLA PRİBOJ SIRBİSTAN, AVİA TRUCKS ÇEK CUMHURİYETİ, KAMAZ RUSSİA, MAZ BELARUS, SKODA ÇEK CUMHURİYETİ, LIAZ ÇEK CUMHURİYETİ, TATRA ÇEK CUMHURİYETİ, GAZ RUSYA, ZASTAVA TRUCKS SIRBİSTAN STAR POLONYA, JELCZ POLONYA, BMC TÜRKİYE

ASYA: ASHOK LEYLAND HİNDİSTAN, ASİA MOTORWOTORWORKS İNDİA, DONGFENG MOTOR CORPARATİON ÇİN NİSSAN DİESEL İLE BİRLEŞME DURUMUNDA DONGFENG NİSSAN-DİESEL İLE VE CUMMİNSİLE DFAC OLARAK , EİCHER MOTORS HİNDİSTAN, FORCE MOTORS HİNDİSTAN MAN AG BİRLEŞME DURUMUNDA, HİNO MOTORS JAPON AYRICA SCANİA İLE BİRLEŞME DURUMUNDA, ISUZU JAPON, IVECO İTALYA BÖLGESEL BÖLÜMLERİ ASYADA, MAHİNDRA HİNDİSTAN, MİTSUBİSHİ JAPON, NİSSAN DİESEL JAPONYA, TATA DAEWOO COMMERCİAL VEHİCLE GÜNEY KORE SUBSİDİARY OF TATA MOTORS, TATA MOTORS HİNDİSTAN, VOLVO TRUCK İSVEÇ,

GÜNEY AMERİKA: DAİMLERCHRYSLER, SCANİA, MACK TRUCKS, VOLVO TRUCKS, WOLKSWAGEN TRUCKS VE BUS, FORD TRUCK, AGRALE, CHEVROLET, RANDON, RENAULT, TROLLER, MATRA, IVECO,

KUZEY AMERİKA: MACK TRUCKS, PETERBİLT, KENWORTH, FREİGHTLİNER LLC, INTERNATİONAL, WETERN STAR, STERLİNG TRUCKS, VOLVO TRUCKS ABD PAZARI İÇİN FARKLI MODELLER, OSHKOSH, FORD, CHEVROLET, HİNO  US PAZARI İÇİN FARKLI MODELLER, ISUZU, GMC, UD, DODGE, OTTAWA TRUCK, AMERİCAN-LAFRANCE, E-ONE,

 

TIR NEDİR?, TIR NERDE KULLANILIR?, TIR ANTLAŞMASI NEDİR? ( Hakkı ŞENER DANIŞMANLIK )

 

TIR   FRANSIZCA TRANSPORTS INTERNATİONAUX ROUTİERS  KELİMELERİNİN KISALTMASIDIR. ULUSLAR ARASI KARAYOLU TAŞIMACILIĞI BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TEŞKİLATI BÜNYESİNDEKİ ULUSLAR ARASI NAKLİYAT BİRLİĞİ (IRU) TARAFINDAN 15 OCAK 1959 TARİHİNDE CENEVRE DE İMZALANAN BİR ANLAŞMA BU ANLAŞMA İSVEÇ, AVUSTURYA, PORTEKİZ, BULGARİSTAN, FİRLANDİYA, MACARİSTAN, FRANSA, MALTA, İSVİÇRE, TUNUS, YUGOSLAVYA GİBİ 11 ÜLKE ARASINDA İMZALANAN BİLEŞŞİK TAŞIMACILIĞINA (DEMİRYOLU, KARAYOLU, HAVAYOLU, DENİZYOLU) VE KONTEYNER KULLANILMASINA İZİN VEREN BİR SÖZLEŞMEDİR.

TIR  PLALASI KOYU MAVI ZEMİN ÜZERİNE BEYAZ RENKLİ BÜYÜK HARFLERLE (TIR) YAZILAN BİR PLAKADIR.  

UYGULAMADA BU ANTLAŞMAYA DAHİL ÜLKELERİN KARAYOLU VASITALARI VASITADA YÜKLÜ BULUNAN GÜMRÜKLÜ EŞYANIN CİNSİNİ MİKTARINI MALİYETİNİ BELİRTEN BİR TIR KARNESİYLE YİNE VASITANIN BELLİ YERLERİNE TAKACAKLARI TIR PLAKALARI TAŞIRLAR. TIR KARNESİNDE BELİRTİLEN VE VASITADA YÜKLÜ BULUNAN EŞYANIN GÜMRÜK KONTROLÜ MAHREÇ ÜLKEDE YAPILMAKTA VARIŞ NOKTASINA KADAR GÜZARGAHTA BULUNAN ÜLKELERİN GÜMRÜKLERİNDE SADECE HARİCİ KONTROLLER ŞÜPHELİ DURUMLAR HARİÇ YETERLİ OLMAKTADIR.

BU BULUŞ ÜLKELERARASI TİCARİ EŞYA NAKLİYATINI ÇOK KOLAYLAŞTIRMIŞ VE HIZLANDIRMIŞTIR. ARANAN TEK HUSUS TIR PLAKASI TAŞIYACAK KAMYON VE KONTEYNERLERİN SÖZLEŞMEYE BAĞLI TEKNİK ŞARTNAMEDE BELİRTİLDİĞİ ŞEKİLDE EŞYAYI KORUYUCU TECHİZATI HAVİ OLMASIDIR.

TÜRKİYE DE BU HUSUSUN TESPİTİ VE UYGUNLUK BELGESİNİN VERİLMESİ, TIR SÖZLEŞMESİNİN TATBİKİ VE KONTROLÜ GÜMRÜK İDARELERİNCE YAPILMAKTADIR. TIR KAMYONLARININ TAŞIDIKLARI YÜKLERİN VERGİLERİ HUSUSUNDA MUHTEMEL KAYIPLARA KARŞI TAZMİNİ AÇISINDAN TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ KEFİL KURULUŞ OLARAK ULUSLAR ARASI GÖREV YAPMAKTADIR. TIR SÖZLEŞMESİNDE BU KOLAYLIĞI KÖTÜYE KULLANACAK KAÇAK MAL TAŞIYANLARLA İLGİLİ CEZAİ HÜKÜMLER MEVCUTSA DA TÜRKİYE SÖZLEŞMENİN BU HÜKÜMLERİNİ İMZALAMAMIŞ BU GİBİ DURUMLARDA KENDİ MEVZUATINI UYGULAYACAĞINI ÜYE ÜLKELERE BİLDİRMİŞTİR.  ///.TAŞIMANIN AERODİNAMİK KUVVETLER  AÇISINDAN BİR TANIMI VARDIR KONUMUZLA İLGİSİ OLMMASINA RAĞMEN TAŞIMA AKIŞKANLAR MEKANİĞİNDE BİR AEROFİL BOYUNCA AKIŞKANIN OLUŞTURDUĞU YÜZEYSEL KUVVETLERİN BİLEŞKESİDİR. TAŞIMA KUVVETİ BİR AKIŞKAN İÇİNDE YER ALAN CİSME AKIŞKAN TARAFINDAN UYGULANAN TÜM AKIŞKANLAR MEKANİĞİ KUVVETLERİNİN TOPLAMIDIR. BU KUVVETİN YÖNÜ AKIŞKANIN İÇİNDEKİ CİSMİN HAREKET DOĞRULTUSUYLA DİK AÇI YAPAR. TAŞIMA KUVVETİ KANAT PROFİLİ ETRAFINDAKİ AKIMLAR ARASINDAKİ BASINÇ FARKINDAN VE KANAT UCUNDA GERÇEKLEŞEN HAREKET DOĞRULTUSUNA DİK SİRKÜLASYONDAN İLERİ GELİR.///

İLETİŞİM:
İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

SRC EVRAKLARI

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ KARAYOLU ULAŞTIRMASI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UBGUP) Çankaya/ANKARA Adres : 4. Cadde 727. Sokak No:7 06550 Yıldız – Çankaya / ANKARA Telefon : (3 HAT) 0 (312) 441 38 18 – 0 312 441 38 19 – 0 312 441 38 20 Faks : 0 312 442 37 59 E-posta : ubgup@gazi.edu.tr http://ubgup.gazi.edu.tr/posts/view/title/iletisim-90139

SRC TÜRÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
2 ADET FOTOĞRAF
KİMLİK ÜCRETİNİN YATIRILDIĞINI GÖSTERİR DEKONT (VAKIFLAR BANKASI) ŞUBELERİNE T.C. KİMLİK NUMARASI İLE YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR. (HER KART İÇİN 32TL)
SRC1, SRC2, SRC3, SRC4, TÜRLERİNDEN HANGİSİNİ İSTEDİĞİNE DAİR DİLEKÇE
EHLİYET FOTOKOPİSİ

B SINIFI EHLİYETİ OLANLARIN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ İBRAZ ETMELERİ
GEREKMEKTEDİR.

.25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ B SINIFI EHLİYETİN FOTOKOPİSİ.
.BAŞVURU SAHİBİNİN 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNE SAHİP OLMASI HALİNDE B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNİN ALINDIĞI TARİHTEN İTİBAREN 25.02.2003 TARİHİNE KADAR EN AZ 90 GÜN SÜREYLE ÇALIŞTIĞINI GÖSTEREN SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARINDAN ALINMIŞ BELGE.
NOT: B EHLİYETİ OLANLAR SADECE SRC 2 SRC 4 BELGESİ ALABİLİRLER.

C VEYA D SINIFI EHLİYETİ OLANLARIN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ İBRAZ ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

.25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ C VEYA D SINIFLI EHLİYETİN FOTOKOPİSİ
NOT: C VEYA D EHLİYETİ OLANLAR, SRC2, SRC3, SRC4 BELGESİNDEN İSTEDİĞİNİ TALEP EDEBİLİRLER

E SINIFI EHLİYETİ OLANLARIN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ İBRAZ ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

.25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ E SINIFI EHLİYETİN FOTOKOPİSİ
NOT: E SINIFI EHLİYETİ OLANLAR AŞAĞIDAKİ BELGELERDEN İSTEDİKLERİNİ TALEP EDEBİLİRLER.
SRC1 (ULUSLAR ARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI)
SRC2 (ŞEHİRLER ARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI)
SRC3 (ULUSLARASI EŞYA-YÜK TAŞIMACILIĞI)
SRC4 (ŞEHİRLER ARASI EŞYA-YÜK TAŞIMACILIĞI)

SRC1 BELGESİNİ ALANLAR SRC2 BELGESİNİ ALMIŞ SAYILIRLAR
SRC3 BELGESİNİ ALANLAR SRC4 BELGESİNİ ALMIŞ SAYILIRLAR

31.12.2006 TARİHİNDEN ÖNCE BAŞVURUDA BULUNAN VE HERHANGİ BİR NEDENLE SRC BELGESİ HAK EDEMEYENLER YUKARIDAKİ YENİ ŞARTLARI SAĞLIYORSA YENİ EVRAKLARI İLE TEKRAR BAŞVURU YAPABİLİRLER
YUKARIDAKİ ŞARTLARI HİÇBİR ŞEKİLDE SAĞLAYAMAYAN KİŞİLER SRC BELGESİ ALABİLMEK İÇİN ‘’EĞİTİM’’ ALMAK DURUMUNDADIR.
EHLİYETİN VERİLİŞ VE DÜZENLENİŞ TARİHİNDE BİR BELİRSİZLİK OLDUĞUNDA EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ONAYLI RESMİ BELGE GETİRİLMESİ İSTENECEKTİR.
BAŞVURU TARİHİ İTİBARİYLE 63 YAŞINI DOLDURAN KİŞİLERİN MÜRACCATLARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

GEREKLİ BELGELER

KARAYOLU TAŞIMACILIK FAALİYETLERİ MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMİ (KTFMYE) YÖNETMELİĞİNİN GEÇİCİ 2’NCİ MADDESİ GEREĞİNCE EĞİTİMDEN VE SINAVDAN MUAF OLARAK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEYENLERİN AŞAĞIDA BELİRTİLEN BİLGİ VE BELGELER İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ KARAYOLU ULAŞTIRMASI VE ARAŞTIRMA MERKAZİNE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.
İNCELEME SONUCUNDA MUFİYET HAKKINDAN FAYDALANMASI MEVZUATTA BELİRTİLEN ŞARTLARA UYGUN BULUNAN KİŞİLERE BELGE ÜCRETİNİN YATIRILMASINA DAİR SMS GÖNDERİLECEKTİR. KENDİLERİNE SMS GÖNDERİLEN KİŞİLERİN BELGE ÜCRETLERİNİ VAKIFLAR BANKASINA ÖDEMELERİ HALİNDE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ DİLEKÇELERİNDE BELİRTİLEN ADRESLERİNE GÖNDERİLECEKTİR.
BU NEDENLKE BAŞVURU DİLEKÇELERİNDE İKAMETGAH ADRESİ VE CEP TELEFONU NUMARASININ YAZILMASI ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.
İLGİLİLERE ÖNEMLE DUYRULUR
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEYENLER

.ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER

FAALİYET ALANINA GÖRE (ULUSLAR ARASI EŞYA/YOLCU VEYA YURTİÇİ EŞYA/YOLCU ) ÜDY TÜRÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTEN BİR DİLEKÇE
BAŞVURU SAHİBİNİN KURUCU ORTAK ORTAK YÖNETİM KURULU BAŞKANI YÖNETİM KURULU ÜYESİ VEYA GENEL MÜDÜR ÜNVANLARINDAN BİRİSİYLE GÖREVLİ VEYA TEMSİL VE(VEYA İLZAMA YETKİLİ KİŞİ OLDUĞUNUN BELİRTİLDİĞİ VE ADININ GEÇTİĞİ 25 ŞUBAT 2006 TARİHİNDEN ÖNCEKİ 5 YILLIK DÖNEME AİT TİCARET SİCİL GAZETESİNİN ONAYLI ÖRNEĞİ
.SÖZKONUSU FİRMA/FİRMALARDA ÇALIŞTIĞI DÖNEME AİT SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN ALINAN BELGE
.T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
.4X6 EBADINDA VESİKALIK 2 ADET FOTOĞRAF

.ORTA DÜZEY YÖNETİCİLER

.FAALİYET ALANINA GÖRE (ULUSLAR ARASI EŞYA/YOLCU VEYA YURTİÇİ EŞYA/YOLCU ODY TÜRÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ İSTEĞİNİ BELİRTEN BİR DİLEKÇE.
BAŞVURU SAHİBİNİN KURUCU ORTAK , ORTAK , YÖNETİM KURULU BAŞKANI , YÖNETİM KURULU ÜYESİ VEYA GENEL MÜDÜR ÜNVANLARINDAN BİRİSİYLE GÖREVLİ VEYA TEMSİL VE/VEYA TEMSİL VE/VEYA LİZAMA YETKİLİ KİŞİ OLDUĞUNUN BELİRTİLDİĞİ VE ADININ GEÇTİĞİ 25 ŞUBAT 2006 TARİHİNDEN ÖNCEKİ 3 YILLIK DÖNEME AİT TİCARET SİCİL GAZETELERİNİN ONAYLI ÖRNEĞİ
SÖZKONUSU FİRMA/FİRMALARDA ÇALIŞTIĞI DÖNEME AİT SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN ALINAN BELGE.
T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
4X6 EBADINDA VESİKALIK 2 ADET FOTOĞRAF

SÜRÜCÜLER

FAALİYET ALANINA GÖRE (ULUSLAR ARASI EŞYA VEYA YURTİÇİ EŞYA/YOLCU ) SRC TÜRÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTEN BİR DİLEKÇE
BAŞVURU SAHİBİNİN 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ C,D,E SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNDE BİRİSİ.
BAŞVURU SAHİBİNİN 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNE SAHİP OLMASI HALİNDE B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNİN ALINDIĞI TARİHTEN İTİBAREN 25.02.2003 TARİHİNE KADAR EN AZ 90 GÜN SÜREYLE ÇALIŞTIĞINI GÖSTEREN SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN ALINMIŞ BELGE
T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ
4X6 EBADINDA VESİKALIK 2 ADET FOTOĞRAF
BAŞVURU ADRESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ KARAYOLU ULAŞTIRMASI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 4.CADDE 727. SOKAK NO.7 06550 YILDIZ ANKARA

ÖNEMLİ HUSUSLAR

ÖNEMLİ:ÜDY VE ODY BAŞVURU EVRAKLARINDAN TİCARET SİCİL GAZETESİ İMZA SÜRKÜLERİ VE FİRMA BELGESİNİN ASLI VEYA NOTERDEN ONAYLI OLMASI HALİNDE İŞLEME ALINACAKTIR.
DİKKAT:ÜDY-ODY-SRC MÜRACAAT EVRAKLARINDA DİLEKÇE İMZA VE ADRES OLMADIĞI TAKDİRDE BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.
DİKKAT:SRC-ODY-UDY BELGESİ İÇİN MÜRACCAT EDEN ŞAHISLARIN SOSYAL GÜVENLİK KURUMU HİZMET DÖKÜMÜ E-DEVLET ŞİFRESİ İLE ALINMAKTADIR. MERKEZİMİZE MÜRACAATLARDA E-DEVLET ŞİFRESİ İLE ALINAN SGK HİZMET DÖKÜMÜ BİLDİRİLMESİ HALİNDE BELGELER İŞLEME ALINACAKTIR.YANLIŞ BEYANDA BULUNANLAR HAKKINDA GEREKLİ İŞLEM YAPILACAKTIR.
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ (SRC,ODY.ÜDY) İÇİN BAŞVURULARIN BAŞVURULARINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR VE BELGE ALMAYA HAK KAZANANLARIN LİSTESİ WEB SAYFALARIMIZDA SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLENMEKTEDİR.
SORGU EKRANI KISMINA GİRDİĞİNİZDE T.C. KİMLİK NUMARANIZ İLE SORGULAMA YAPABİLİR VE HAK ETTİĞİNİZ BELGE VEYA BELGELERİNİZİ GÖREBİLİRSİNİZ. MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ HAZIR OLUP ADRES BİLGİSİ OLAN VE/VEYA BELGE ÜCRETİNİ HENÜZ YATIRMAMIŞ OLAN BAŞVURU SAHİPLERİNİN MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ KENDİLERİNE ULAŞTIRILMAMAKTADIR.
BANKA DEKONTLARI BULUNMAYAN BAŞVURULAR DİKKATE ALINMAYACAKTIR.
NOT:YATIRILAN ÜCRETLERİN İADESİ YAPILMAZ.
DİKKAT:MÜRACCAT EVRAKLARINDA YANLIŞ BİLGİ VE BELGE BEYANINDA BULUNANLARIN EVRAKLARI İŞLEME ALINMAZ YANLIŞ BİLGİ VE BELGE VERDİĞİ SONRADAN TESPİT EDİLENLERİN ADINA BELGE DÜZENLENMİŞ İSE ADLARINA MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ İPTAL EDİLER VE BU KİŞİLER HAKKINDA YASAL İŞLEMLER BAŞLATILIR. EKSİK EVRAKLAR YAPILAN MÜRACATLAR İŞLEME ALINMAYACAKTIR.
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ÜCRETİNİ YATIRMAK İSTEYENLER 16.03.2009 TARİHİNDEN İTİBAREN HERHANGİ BİR VAKIFBANK ŞUBESİNE BAŞVURMALARI MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ (SRC-ODY-ÜDY) ÜCRETİNİ ÖDEMEK İSTEDİKLERİNİ BELİRTMELERİ T.C. KİMLİK NUMARALARINI DEKONTA YAZDIRMALARI GEREKMEKTEDİR.
TEK BELGE ÜCRETİ 32TL , ÇİFT BELGE ÜCRETİ 64TL.DİR

İLETİŞİM:
İnt.adrs.
www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
www.hakkisenerajans.com
www.hakkisener.com
Hotmail:
hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

SORU-1 SRC MÜRACAAT BELGELERİMİN MERKEZİNİZE ULAŞIP İŞLEME ALINDIĞINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?
CEVAP-1 MÜRACAATLAR E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDE HANGİ AŞAMADA OLDUĞU GÖRÜLEBİLMEKTEDİR. MÜRACAATLARINIZ İŞLEME ALINDIĞINDA CEP TELEFONUNUZA MESAJ OLARAK BİLGİ VERİLMEKTEDİR.
SORU-2 ŞUAN BENDE SRC1 VE SRC3 BELGESİ VAR. FAKAT E SINIFI SÜRÜCÜ BELGEM 2003 YILINDAN SONRA OLDUĞU İÇİN İPTAL EDİLDİ. TEKRAR KART ÜCRETİ YATIRDIM VE SRC2 VE SRC4 ŞARTLARINI TAŞIDIĞIMI ÖĞRENDİM VE MÜRACAAT ETTİM HAKKI DA KAZANDIM FAKAT BU KARTLAR BANA ULAŞMADI.
CEVAP-2 SRC-2 VE SRC-4 KARTLARININ SİZE GÖNDERİLEBİLMESİ İÇİN YA ELİNİZDEKİ SRC-1 VE SRC-3 KARTLARINI VE BELGELERİNİ KURUMA İADE ETMENİZ, KAYBOLDU İSE KAYIP İLANI VERİP KURUMA BİLDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.
SORU-3 SGK ŞARTI E,D,C,B SINIFI EHLİYETLERDE VAR MIDIR?
BAŞVURUNUZDA SGK ŞARTI ARANMAMASI İÇİN E,D,C,B SINIFI EHLİYETLERİNİZİ 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALMIŞ OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.
SORU-4 SRC BELGELERİM ELİMDE MEVCUT ANCAK SİSTEMDE GEÇERSİZ GÖRÜNMEKTEDİR. BU DURUMDA NE YAPMALIYIM.
CEVAP-4 TRAFİK TESCİL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN EHLİYETLERİNİZİ GÜNCELLETEREK TARAFINIZA VERİLECEK SÜRÜCÜ ADAY BELGESİNİ KURUM ADRESİNE GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR. EĞER MUAFİYET İÇİN GEREKLİ ŞARTLARI TAŞIYORSANIZ BELGELERİNİZ GEÇERLİ HALE GELECEKTİR.
SORU-5 EHLİYETİMİN GÜNCEL OLMAMASI NEDENİYLE MÜRACAATIM OLUMSUZ SONUÇLANMIŞTIR. BU DURMDA NE YAPMALIYIM?
CEVAP-5 TRAFİK TESCİL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN EHLİYETİNİZİ GÜNCELLEŞTİREREK TARAFINIZA VERİLECEK SÜRÜCÜ DETAY BELGESİNİ KURUMA GÖNDERMENİZ HALİNDE YENİDEN İŞLEME ALINACAK VE SONUÇLANDIRILACAKTIR.
SORU-6 SİSTEMDE SRC BELGELERİM GEÇERLİ GÖRÜNÜYOR. FAKAT BELGELER BANA ULAŞMADI NE YAPMALIYIM?
CEVAP-6 SİSTEMDE BELGELERİNİZ GEÇERLİ GÖRÜNÜYOR ANCAK SİZE ULAŞMADI İSE KAYIP İLANI VERMENİZ GEREKMEKTEDİR. BU İŞLEMİ YAPMAK İÇİN HANGİ BELGELERİNİZİN KAYBOLDUĞUNA DAİR DİLEKÇE İLE KAYIP İLANI/ POLİS VEYA JANDARMA TUTANAĞI VE EHLİYET VE KİMLİK FOTOKOPİSİNİ KURUMA GÖNDERMENİZ HALİNDE KAYIP İŞLEMİ YAPILACAK VE KARTINIZ BASIMA GÖNDERİLECEK SONRA TARAFINIZA ULAŞTIRILACAKTIR.
SORU-7 BENİM E SINIFI EHLİYETİM VAR HANGİ SRC BELGELERİ ALABİLİRİM?
CEVAP-7 E SINIFI EHLİYETE SAHİP OLANLAR SRC1, SRC2, SRC3, SRC4 BELGELERİNİ ALABİLİRLER.
SORU-8 D SINIFI EHLİYETİM VAR HANGİ SRC BELGELRİNİ ALABİLİRİM?
CEVAP-8 D SINIFI EHLİYETİNİZ VARSA SRC2, SRC3, SRC4 BELGELERİNİ ALABİLİRSİNİZ.
SORU-9 C SINIFI EHLİYETİM VAR HANGİ BELGELERİ ALABİLİRİM?
CEVAP-9 C SINIFI SÜRÜCÜ BELGENİZ VARSA SRC2, SRC3, SRC4 BELGELERİNİ ALABİLİRSİNİZ.
SORU-10 B SINIFI EHLİYETİM VAR. HANGİ BELGELERİ ALMA HAKKIM VAR?
CEVAP-10 B SINIFI EHLİYETİ OLANLAR SRC2 VE SRC4 BELGELERİNİ ALABİLİRLER.
SORU-11 SRC BELGELERİNİ ALMAK İÇİN SÜRÜCÜLERİN YAŞ SINIRI KAÇTIR.?
CEVAP-11 66 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ OLAN SÜRÜCÜLER KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİNCE SRC BELGESİ ALABİLMEKTEDİRLER.
SORU-12 UBGUP İLETİŞİM FORMUNA NASIL ULAŞABİLİRİM.
CEVAP-12 UBGUP İLETİŞİM FORMUNA KUMER.GAZİ.EDU.TR ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. BİZE YAZIN İLETİŞİM FORMUNU SEÇİP İLETİŞİM FORMUNDA BULUNAN T.C. KİMLİK NO, ADINIZ, SOYADINIZ, TELEFON NUMARANIZ, EPOSTA ADRESİNİZ, İLETİNİZ, SEKMELERİNİ DOLDURARAK GÖNDER BUTONUNA BASARAK, İSTEK ÖNERİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ KURUMA BİLDİREBİLİRSİNİZ. İLETİNİZ KURUMCA DEĞERLENDİRİLEREK SONUCU BELİRTİĞİNİZ E-POSTA ADRESİNİZE BİLDİRİLECEKTİR. KUMER İLETİŞİM ADRESİ: 4.CADDE 727.SOKAK NO:7 06550 YILDIZ-ÇANKAYA ANKARADIR. TELEFON(3 HAT) 0(312)4413818 – 03124413819 – 0 312 441 38 20 FAKS:03124423759 E-POSTA ADRESİ: KUMER(AT)GAZİ.EDU.TR DİR.
SORU-13 SRC1, SRC2, SRC3, SRC4 BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR.
CEVAP-13 KARAYOLU TAŞIMACILIK FAALİYETLERİ MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMİ (KTFMYE) YÖNETMELİĞİNİN GEÇİCİ 2.MADDESİ GEREĞİNCE EĞİTİMDEN VE SINAVDAN MUAF OLARAK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEYENLER;
ÜSTDÜZEY YÖNETİCİLER; FAALİYET ALANINA GÖRE (YURT İÇİ EŞYA/YOLCU VEYA ULUSLAR ARASI EŞYA/YOLCU) ÜDY TÜRÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTEN BİR DİLEKÇE, BAŞVURU SAHİBİNİN KURUCU ORTAK, ORTAK, YÖNETİM KURULU BAŞKANI, YÖNETİM KURULU ÜYESİ VEYA GENEL MÜDÜR ÜNVANLARINDAN BİRİSİYLE GÖREVLİ VEYA TEMSİL VEYA/VE İLZAMA YETKİLİ KİŞİ OLDUĞUNUN BELİRTİLDİĞİ VE ADININ GEÇTİĞİ 25 ŞUBAT 2006 TARİHİNDEN ÖNCEKİ 5 YILLIK DÖNEME AİT TİCARET SİCİL GAZETELERİNİN ONAYLI ÖRNEĞİ, SÖZ KONUSU FİRMA/ FİRMALARDA ÇALIŞTIĞI DÖNEME AİT SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN ALINAN BELGE, T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ, 4X6 EBADINDA 2 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF İLE BAKANLIĞA MÜRACAAT ETMELERİ VE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ÜCRETİNİ ÖDEMELERİ HALİNDE UYGUN OLAN ÜDY ÜST DÜZEY YÖNETİCİ BELGESİ DÜZENLENECEKTİR.
ORTADÜZEY YÖNETİCİLER; FAALİYET ALANINA GÖRE (YURT İÇİ EŞYA/YOLCU VEYA ULUSLAR ARASI EŞYA/YOLCU) ODY TÜRÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTEN BİR DİLEKÇE, BAŞVURU SAHİBİNİN KURUCU ORTAK, ORTAK, YÖNETİM KURULU BAŞKANI, YÖNETİM KURULU ÜYESİ VEYA GENEL MÜDÜR ÜNVANLARINDAN BİRİSİYLE GÖREVLİ VEYA TEMSİL VEYA/VE İLZAMA YETKİLİ KİŞİ OLDUĞUNUN BELİRTİLDİĞİ VE ADININ GEÇTİĞİ 25 ŞUBAT 2006 TARİHİNDEN ÖNCEKİ 3 YILLIK DÖNEME AİT TİCARET SİCİL GAZETELERİNİN ONAYLI ÖRNEĞİ, SÖZ KONUSU FİRMA/ FİRMALARDA ÇALIŞTIĞI DÖNEME AİT SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN ALINAN BELGE, T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ, 4X6 EBADINDA 2 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF İLE BAKANLIĞA MÜRACAAT ETMELERİ VE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ÜCRETİNİ ÖDEMELERİ HALİNDE UYGUN OLAN ODY ORTA DÜZEY YÖNETİCİ BELGESİ DÜZENLENECEKTİR.
SÜRÜCÜLER; FAALİYET ALANINA GÖRE (YURT İÇİ EŞYA/YOLCU VEYA ULUSLAR ARASI EŞYA/YOLCU) SRC TÜRÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTEN BİR DİLEKÇE, BAŞVURU SAHİBİNİN 25 ŞUBAT 2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ E, D, C, B SINIFI SÜRÜCÜ BELGELERİNDEN BİRİSİ, T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ, 4X6 EBADINDA 2 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF İLE BAKANLIĞA MÜRACAAT ETMELERİ VE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ÜCRETİNİ ÖDEMELERİ HALİNDE UYGUN OLAN SRC TÜRÜ YETERLİLİK BELGESİ DÜZENLENECEKTİR.
SORU-14 ÜSTDÜZEY YÖNETİCİ (ÜDY) VEYA ORTA DÜZEY YÖNETİCİ (ODY) BELGESİ ALMAK İSTİYORUM (SGK) SOSYAL GÜVENLİK KURUMU HİZMET DÖKÜMÜ BELGEMİ NEREDEN ALABİLİRİM.
CEVAP-14 ÜDY/ ODY BELGESİ ALMAK İSTEYENLER SGK HİZMET DÖKÜM BELGESİNİ E-DEVLET ŞİFRESİ İLE KENDİ E-DEVLET SAYFALARINDAN YAZDIRABİLİRLER. KURUMCA BU BELGE KABÜL EDİLMEKTEDİR. YANLIŞ BEYANDA BULUNANLAR HAKKINDA GEREKLİ YASAL İŞLEM YAPILMAKTADIR.
SORU-15 MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ (ÜDY, ODY, SRC) İÇİN BAŞVURULARA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR VE BELGE ALMAYI HAK KAZANIP KAZANILMADIĞINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ?
SORU-15 MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ (ÜDY, ODY, SRC) BAŞVURULARINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR VE BELGE ALMAYI HAK KAZANANLARIN LİSTESİ WEB SİTESİNDE SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLENMEKTEDİR.
SORU-16 YAŞ HADDİ NEDENİYLE BELGEMİZ İPTAL OLDU NE YAPMALIYIZ?
CEVAP-16 MEVZUATTA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLE SRC GEÇERLİLİK SÜRSİNİN 63 YAŞTAN 66 YAŞA YÜKSELTİLMESİ NEDENİYLE YAŞ HADDİNDEN İPTAL OLAN BELGELER SİSTEMDEN GEÇERLİ HALE GETİRİLMEKTE VE 63 YAŞ NEDENİYLE İPTAL EDİLİP KURUM MERKEZİNE GÖNDERİLEN VE 66 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ SÜRÜCÜLERİN BELGELERİ KURUM TARAFINDAN SÜRÜCÜLERİN ADRESLERİNE GÖNDERİLMEKTEDİR.
SORU-17 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE ALDIĞIM B SINIFI EHLİYETİM VAR SRC MÜRACAATIM OLUMSUZ SONUÇLANDI NE YAPABİLİRİM?
CEVAP-17 25.02.2003 TARİHİNDEN ÖNCE B SINIFI EHLİYETİNİZ VARSA. KUGM.GOV.TR ADRESİNDE YAYIMLANAN 29.03.2016 TARİHLİ GENELGE GEREĞİNCE B SINIFI SÜRÜCÜLERDE EHLİYET TARİHİNDEN 25.02.2003 TARİHİNE KADAR DOKSAN (90) GÜN SGK ŞARTI ARANMAYACAĞI İÇİN EĞER BU SÜRÜCÜLER İSTERLERSE İLETİŞİM BİLGİLERİNİN BULUNDUĞU BİR DİLEKÇE VE EHLİYET FOTOKOPİLERİNİ KURUMA ULAŞTIRIRLARSA DURUMLARI KURUMCA YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEKTİR.
SORU-18 BELGE VE BİGİLERİ KURUMUNUZA NASIL FAKSLAYABİLİRİZ.?
CEVAP-18 KURUMA GÖNDERMEK İSTENİLEN BİLGİ VE BELGELER 03124423759 NUMARALI FAKSA VEYA KUMER(AT)GAZİ.EDU.TR.ADRESİNE E-POSTA GÖNDERİLMELİDİR.
SORU-19 BAŞVURU YAPTIM NE ZAMAN SONUÇLANIR?
CEVAP-19 MUAFİYET KAPSAMINDAKİ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ TALEBİNDE BULUNDU İSENİZ VE BELGELERİ DOĞRUDAN KURUM ADRESİNE GÖNDERDİYSENİZ. İŞ YOĞUNLUĞU DURUMUNA GÖRE BELGELERİNİZ. 15-20 GÜN İÇERİSİNDE İŞLEME ALINABİLMEKTEDİR.
SORU-20 MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMİ VE YETKİ BELGELERİ NEYE GÖR YAPILMAKTADIR.
CEVAP-20 MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMİ VE YETKİ BELGELERİ GENELGESİ, GENELGE-2013/KDGM-10/MYB NUMARALI GENELGE DİR.
SORU-21 BAŞVURUMU KURUMA NASIL YAPMALIYIM?
CEVAP-21 KURUMA HER TÜRLÜ BAŞVURU DİLEKÇE İLE YAPILMALIDIR. KURUM TARAFINDAN DİLEKÇESİZ VE EKSİK EVRAKLI MÜRACAATLAR İŞLEME ALINMAMAKTADIR.
SORU-22 BAŞVURU YAPTIM KART ÜCRETİNİ NASIL ÖDEYECEĞİM?
CEVAP-22 HAK KAZANAN KİŞİLER ÜCRET İÇİN SMS MESAJI GELDİKTEN SONRA T.C. KİMLİK NUMARALARI İLE VAKIFBANK SRC HESABINA KART BAŞINA 34TL. ÜSRETİ VAKIFBANK ŞUBELERİNE TAHAKKUK ETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. PARA ÖDENDİĞİ ANDA SİSTEM OTOMATİK OLARAK ÖDEME YAPILDIĞINI GÖRDÜĞÜNDEN DEKONT GÖNDERMEYE GEREK YOKTUR. ANCAK ÜCRET EKSİKLİĞİ NEDENİYLE KURUM ARŞİVİNDE BEKLEYEN KARTLARIN ÖDEMELERİNİN YAPILMASINDAN SONRA ÜZERİNE T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU DEKONTU 03124423759 NUMARALI FAKSA GÖNDERMEK GEREKMEKTEDİR.
SORU-23 MÜRACATLARDA KULLANILABİLECEK ÖNEMLİ LİNKLER NELERDİR?
CEVAP-23 ULUSAL ULAŞTIRMA PORTALI WWW.ULASİM.GOV.TR , T.C. ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI KARAYOLU DÜZENLEME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ WWW.KUGM.GOV.TR , E-SGK SOSYAL GÜVENLİK KURUMU WWW.SGK.GOV.TR , E-DEVLET GİRİS.TURKİYE.GOV.TR ,
BANKA ÖDEMELERİ İÇİN WWW.VAKİFBANK.COM.TR ÇEŞİTLİ BAĞLANTILAR İÇİN WWW.KUMER.GAZİ.EDU.TR , ADRESLERİNİ KULLANABİLİRSİNİZ. WWW.HAKKİSENER.COM , WWW.HAKKİSENERAJANS.COM WWW.HAKKİSENERGAYRİMENKULDANİSMANLİK.COM , İLETİŞİMDE KALIN.

İLETİŞİM:
İnt.adrs.
www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
www.hakkisenerajans.com
www.hakkisener.com
Hotmail:
hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

TRAFİK İŞARETLERİNİ ÖĞRENİYORUZ

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-1.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-1.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-2.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-2.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-3.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-3.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-4.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-4.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-5.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-5.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-6.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-6.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-7.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-7.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-8.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-8.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-9.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-9.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-10.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-10.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-11.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-11.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-12.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-12.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-13.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-13.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-14.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-14.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-15.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-15.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-16.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-16.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-17.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-17.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-18.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-18.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-19.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-19.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-20.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-20.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-21.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-21.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-22.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-22.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-23.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-23.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-24.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-24.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-25.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-25.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-26.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-26.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-27.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-27.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-28.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-28.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-29.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-29.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-30.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-30.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-31.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-31.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-32.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-32.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-33.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-33.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-34.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-34.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-35.

Hakkı ŞENER Trafik İşaretlerini Öğreniyoruz-35.

İLETİŞİM:
İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

 

TÜRKİYE’ NİN İLLERİ VE PLAKA KODLARI

ADANA 01, ADIYAMAN 02, AFYON 03, AĞRI 04, AMASYA 05, ANKARA 06, ANTALYA 07, ARTVİN 08, AYDIN 09, BALIKESİR 10, BİLECİK 11, BİNGÖL 12, BİTLİS 13, BOLU 14, BURDUR 15, BURSA 16, ÇANAKKALE 17, ÇANKIRI 18, ÇORUM 19, DENİZLİ 20, DİYARBAKIR 21, EDİRNE 22, ELAZIĞ 23, ERZİNCAN 24, ERZURUM 25, ESKİŞEHİR 26, GAZİANTEP 27, GİRESUN 28, GÜMÜŞHANE 29, HAKKARİ 30, HATAY 31,ISPARTA 32, MERSİN 33, İSTANBUL 34, İZMİR 35, KARS 36, KASTAMONU 37, KAYSERİ 38, KIRKLARELİ 39, KIRŞEHİR 40, KOCAELİ 41, KONYA 42, KÜTAHYA 43, MALATYA 44, MANİSA 45, KAHRAMANMARAŞ 46, MARDİN 47, MUĞLA 48, MUŞ 49, NEVŞEHİR 50, NİĞDE 51, ORDU 52, RİZE 53, SAKARYA 54 , SAMSUN 55, SİİRT 56, SİNOP 57, SİVAS 58, TEKİRDAĞ 59, TOKAT 60, TRABZON 61, TUNCELİ 62, ŞANLIURFA 63, UŞAK 64, VAN 65, YOZGAT 66, ZONGULDAK 67, AKSARAY 68, BAYBURT 69, KARAMAN 70, KIRIKKALE 71, BATMAN 72, ŞIRNAK 73, BARTIN 74, ARDAHAN 75,IĞDIR 76, YALOVA 77, KARABÜK 78, KİLİS 79, OSMANİYE 80, DÜZCE 81

SEVGİ VE SAYGILARIMLA  TEŞEKKÜR EDERİM
Hakkı ŞENER.

LÜTFEN,

www.hakkisenerajans.com

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com

İNTERNET SİTELERİMİZİ DE ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM:

İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

satılık kiralık yalı malikane villa lüks daire ve daireler hakkisener.com hakkisenerajans.com hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com Hakkı ŞENER 0536 406 2297

hakkisenerajans seni çok seviyorum satılık kiralık yalı malikane villa daire lüks dairehakkisenerajans seni çok seviyorum satılık kiralık yalı malikane villa daire lüks dairehakkisenerajans seni çok seviyorum satılık kiralık yalı malikane villa daire lüks daire (3)hakkisenerajans seni çok seviyorum satılık kiralık yalı malikane villa daire lüks dairehakkisenerajans seni çok seviyorum satılık kiralık yalı malikane villa daire lüks dairehakkisenerajans seni çok seviyorum satılık kiralık yalı malikane villa daire lüks daire

 

TÜRKİYE’ NİN İLLERİ VE PLAKA KODLARI

ADANA 01, ADIYAMAN 02, AFYON 03, AĞRI 04, AMASYA 05, ANKARA 06, ANTALYA 07, ARTVİN 08, AYDIN 09, BALIKESİR 10, BİLECİK 11, BİNGÖL 12, BİTLİS 13, BOLU 14, BURDUR 15, BURSA 16, ÇANAKKALE 17, ÇANKIRI 18, ÇORUM 19, DENİZLİ 20, DİYARBAKIR 21, EDİRNE 22, ELAZIĞ 23, ERZİNCAN 24, ERZURUM 25, ESKİŞEHİR 26, GAZİANTEP 27, GİRESUN 28, GÜMÜŞHANE 29, HAKKARİ 30, HATAY 31,ISPARTA 32, MERSİN 33, İSTANBUL 34, İZMİR 35, KARS 36, KASTAMONU 37, KAYSERİ 38, KIRKLARELİ 39, KIRŞEHİR 40, KOCAELİ 41, KONYA 42, KÜTAHYA 43, MALATYA 44, MANİSA 45, KAHRAMANMARAŞ 46, MARDİN 47, MUĞLA 48, MUŞ 49, NEVŞEHİR 50, NİĞDE 51, ORDU 52, RİZE 53, SAKARYA 54 , SAMSUN 55, SİİRT 56, SİNOP 57, SİVAS 58, TEKİRDAĞ 59, TOKAT 60, TRABZON 61, TUNCELİ 62, ŞANLIURFA 63, UŞAK 64, VAN 65, YOZGAT 66, ZONGULDAK 67, AKSARAY 68, BAYBURT 69, KARAMAN 70, KIRIKKALE 71, BATMAN 72, ŞIRNAK 73, BARTIN 74, ARDAHAN 75,IĞDIR 76, YALOVA 77, KARABÜK 78, KİLİS 79, OSMANİYE 80, DÜZCE 81

SEVGİ VE SAYGILARIMLA  TEŞEKKÜR EDERİM
Hakkı ŞENER.

LÜTFEN,

www.hakkisenerajans.com

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com

İNTERNET SİTELERİMİZİ DE ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM:

İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

İNTERNET SİTESİNE HEKIRLIK (TERÖRİSTLİK) YAPARAK SIZAN İZİNSİZSİZ OLARAK VERİLERİ SİLEN DEĞİŞTİREN İNTERNET SİTESİNİN GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜ DÜŞÜRECEK DAVRANIŞLARDA BULUNAN BENİM GİBİ ÖNEMSEDİKLERİ İNSANLARI EVİNDE OFİSİNDE YA DA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA UYUTARAK BEYNİNE TEKNOLOJİK ÇİPLER YERLEŞTİREREK DÜŞÜNCELERİNİ FİKİRLERİNİ ÇALAN HEKIRLAR (TERÖRİSTLER) BİLİŞİM SUÇLULARI HATTA VE HATTA İÇLERİNDE KAMU ÇALIŞANI BİLE OLANLAR KİM OLDUKLARINIZI TEK TEK BİLİYORUM MÜDAHALE ETMİYORSAM İNANÇLI BİR İNSAN OLMAMDANDIR ANCAK İSLAM DİNİDE CİHAT VARDIR UNUTMAYIN NAMUSLU VE YETKİLİ KAMU GÖREVLİLERİNİ BU ZARARLI GRUPLARA MÜDAHALE ETMEYE DAVET EDİYORUM TESEKKÜR EDERİM. (17 KASIM 2018 21:53 SABRIN TÜKENDİĞİ AN)

İLETİŞİM:

İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

LÜTFEN,

www.hakkisenerajans.com

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com

İNTERNET SİTELERİMİZİ DE ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Hakkı-SENER-manzara-resimleri

ŞİKAYETİM VAR-1- Hakkı ŞENER AJANS

Hakkı-SENER-manzara-resimleri

 

ŞİKAYETİM VAR-1 AKIBETİ Hakkı ŞENER

Yukarıda metni bulunan konuyla ilgili olarak ilgili Belediye şikayet hatlarına , duyuru şeklinde , Cumhuriyet Başsavcılıklarına ve Adalet Bakanlığına ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne konuyu anlatan dilekçelerimi sundum ancak bugün 29.11.2018 saat 09.30 itibariyle hala aynı benzer durumlar resmi kayıtlı iş yeri ve ofislerime yapılmaktadır. Konuyu aynı birimlere tekrar bildirdim. Medeni kanuna uygun olmayan bu davranışların ortadan kaldırılmasını tekrar istemekle birlikte Konuyla ilgili olarak başka ne yapmam gerektiğinin Medeni kanunları bir kenara bırakıp Orman kanunlarıylamı hareket etmem gerektiğinin tarafıma bildirilmesini ilgili yetkili kurumlardan arz ve talep ederim 29 Kasım 2018 Hakkı ŞENER

TÜRKİYE’ NİN İLLERİ VE PLAKA KODLARI

ADANA 01, ADIYAMAN 02, AFYON 03, AĞRI 04, AMASYA 05, ANKARA 06, ANTALYA 07, ARTVİN 08, AYDIN 09, BALIKESİR 10, BİLECİK 11, BİNGÖL 12, BİTLİS 13, BOLU 14, BURDUR 15, BURSA 16, ÇANAKKALE 17, ÇANKIRI 18, ÇORUM 19, DENİZLİ 20, DİYARBAKIR 21, EDİRNE 22, ELAZIĞ 23, ERZİNCAN 24, ERZURUM 25, ESKİŞEHİR 26, GAZİANTEP 27, GİRESUN 28, GÜMÜŞHANE 29, HAKKARİ 30, HATAY 31,ISPARTA 32, MERSİN 33, İSTANBUL 34, İZMİR 35, KARS 36, KASTAMONU 37, KAYSERİ 38, KIRKLARELİ 39, KIRŞEHİR 40, KOCAELİ 41, KONYA 42, KÜTAHYA 43, MALATYA 44, MANİSA 45, KAHRAMANMARAŞ 46, MARDİN 47, MUĞLA 48, MUŞ 49, NEVŞEHİR 50, NİĞDE 51, ORDU 52, RİZE 53, SAKARYA 54 , SAMSUN 55, SİİRT 56, SİNOP 57, SİVAS 58, TEKİRDAĞ 59, TOKAT 60, TRABZON 61, TUNCELİ 62, ŞANLIURFA 63, UŞAK 64, VAN 65, YOZGAT 66, ZONGULDAK 67, AKSARAY 68, BAYBURT 69, KARAMAN 70, KIRIKKALE 71, BATMAN 72, ŞIRNAK 73, BARTIN 74, ARDAHAN 75,IĞDIR 76, YALOVA 77, KARABÜK 78, KİLİS 79, OSMANİYE 80, DÜZCE 81

SEVGİ VE SAYGILARIMLA  TEŞEKKÜR EDERİM
Hakkı ŞENER.

LÜTFEN,

www.hakkisenerajans.com

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com

İNTERNET SİTELERİMİZİ DE ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM:

İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

İNTERNET SİTESİNE HEKIRLIK (TERÖRİSTLİK) YAPARAK SIZAN İZİNSİZSİZ OLARAK VERİLERİ SİLEN DEĞİŞTİREN İNTERNET SİTESİNİN GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜ DÜŞÜRECEK DAVRANIŞLARDA BULUNAN BENİM GİBİ ÖNEMSEDİKLERİ İNSANLARI EVİNDE OFİSİNDE YA DA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA UYUTARAK BEYNİNE TEKNOLOJİK ÇİPLER YERLEŞTİREREK DÜŞÜNCELERİNİ FİKİRLERİNİ ÇALAN HEKIRLAR (TERÖRİSTLER) BİLİŞİM SUÇLULARI HATTA VE HATTA İÇLERİNDE KAMU ÇALIŞANI BİLE OLANLAR KİM OLDUKLARINIZI TEK TEK BİLİYORUM MÜDAHALE ETMİYORSAM İNANÇLI BİR İNSAN OLMAMDANDIR ANCAK İSLAM DİNİDE CİHAT VARDIR UNUTMAYIN NAMUSLU VE YETKİLİ KAMU GÖREVLİLERİNİ BU ZARARLI GRUPLARA MÜDAHALE ETMEYE DAVET EDİYORUM TESEKKÜR EDERİM. (17 KASIM 2018 21:53 SABRIN TÜKENDİĞİ AN)

İLETİŞİM:

İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

LÜTFEN,

www.hakkisenerajans.com

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com

İNTERNET SİTELERİMİZİ DE ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Hakkı-SENER-manzara-resimleri

ŞİKAYETİM VAR-1- Hakkı ŞENER AJANS ŞİKAYETİM VAR -1- Hakkı ŞENER

RESMİ KAYITLI OFİS İŞ YERİ VE ADRESLERİME İZİNSİZ DELİKLER AÇARAK ELEKTRİK BORULARI VE LAVOBO GİDERLERİ VS VB KULLANARAK TOZ ESRAR DUMANI İLAÇ VS. VB. SIKARAK RAHATSIZLIK VEREN …… LARDAN ŞİKAYETÇİYİM DURUMU DEFALARCA SAVCILIĞADA BİLDİRDİM NAMUSLU YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM

Hakkı ŞENER

 

ŞİKAYETİM VAR-1- Hakkı ŞENER AJANS

EKONOMİYİ DÜZE ÇIKARTACAK ÖNERİLER

TÜRKİYE CUMHURİYETİ EKONOMİSİNİ DÜZE ÇIKARTACAK ÜLKE EKONOMİSİNİ DÜNYANIN EN BÜYÜK EKONOMİ DEVLETLERİNİN SEVİYESİNE ÇIKARTACAK ÇOK ÖNEMLİ ÖNERİLER.

.1. SEÇİMLE İŞ BAŞINA GELEN MİTİNGLERDE SÖYLEDİKLERİNE GÖRE HER BİRİ TÜRKİYE AŞIĞI TÜRKİYE SEVDALISI OLAN TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAKLARINA YEMİNLER EDEN TÜRKİYE YE HİZMET İÇİN CANLARINI ORTAYA KOYDUKLARINI SÖYLEYEN AYRICA SEÇİMLE KAZANDIKLARI GÖREVLERİN YANINDA HER BİRİ BİRER PATRON OLAN KENDİLERİ VE TABİR YERİNDE İSE YEDİ SÜLALELERİNİN ÇEŞİT ÇEŞİT TRİLYONLUK ŞİRKETLERİ OLAN TÜRKİYE EKONOMİSİNDE EN BÜYÜK PAYLARA SAHİP OLAN ŞİRKET VE HOLDİNGLERİN SAHİPLERİ OLAN BUNUN DIŞINDA YABANCI ÜLKELERDE ŞİRKET
VE HOLDİNGLER KURAN VE BUNLARIN YANINDA TÜRKİYE DEKİ MAKAM İTİBARİYLE EN YÜKSEK MAAŞ ALAN KİŞİLER OLAN HER SEYAHATİ HER FAALİYETİ İÇİN DEVLETTEN ÖDENEK ALAN EN YÜKSEK SGK PRİMLERİNE
VE SOSYAL GÜVENCELERE SAHİP OLAN LOJMANLAR SOSYAL TESİSLERİN MAKAM ARAÇLARININ HİZMETLERİNE SUNULDUĞU SEÇİMLE İŞ BAŞINA GELEN SİYASETÇİLERİN GELİŞMİŞ ÜLKELERDE OLDUĞU GİBİ MAAŞ ALMAYI BIRAKIP GÖNÜLLÜLÜK ESASINDA OLDUĞU GİBİ DEVLET HİZMETLERİ VE FAALİYETLERİ İÇİN UYGUN BİR ÖDENEK VE HARCIRAH İLE SGK PİRİM VE SAĞLIK HAKLARI İLE YETİNMELERİ DİĞER ÖZEL İŞLERİ İLE HAYATLARINI İDAME ETMELERİ
.2. İNSANLARI İŞLERİNDEN İŞ FAALİYETLERİNDEN ALIKOYARAK MİTİNG ALANLARINA TOPLAMAKTAN VAZGEÇİLMESİ
.3. İNSANLARI MİTİNG ALANLARINA TOPLAYACAĞIM DİYE TRİLYONLAR HARCAYARAK MİTİNG ALANLARI HAZIRLAMAKTAN TRİLYONLARCA REKLAM MALZEMESİ ÜRETEREK ÜLKE EKONOMİSİNDEN HARCAMAKTAN VAZGEÇİLMESİ
.4. HER MAKAMA VERİLEN GEREKSİZ MAKAM ARAÇLARININ KULLANILMASINI ENGELLEYİP SATIŞINI SAĞLAYIP TUTARLARINI EKONOMİYE KAZANDIRARAK DİĞER İNSANLAR GİBİ TOPLU TAŞIMA İMKANLARINDAN FAYDALANMALARINI SAĞLAYARAK
.5. HER BİRİ DİĞERİNİN TEKRARI OLAN VE ÜLKE EKONOMİSİNE DOĞRUDAN KATKISI BULUNMAYAN İNŞAAT VE YAPITLAR YERİNE ÜRETİME KATKI SAĞLAYACAK ÜLKE EKONOMİSİNİ İHRACAAT YAPMAYA YÖNELTECEK FAALİYETLERDE BULUNMAK BUNA YÖNELİK ÜRETİM TESİSLERİ KURARAK İHRACAAT YAPACAĞIM DİYE ÜLKE PİYASASINDAKİ FİYATLARIDA TAVANA ÇIKARMADAN BUNU YAPMAK
.6. ÜLKE EKONOMİSİNİ DIŞA BAĞIMLILIKTAN İTHALATIN ALDATICILIĞINDAN KURTARARAK KENDİ YERLİ ÜRETİMLERİN YAPILMASI İÇİN TESİSLER KURARAK KENDİ YERLİ MALLARININ(TÜRK MALI) KULLANILMASINI TEŞVİK EDEREK 
.7. ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN İNSANLARI GEREKSİZ VE AŞIRI LÜKS HARCAMALAR TÜKETİMLER YAPMAYA TEŞVİK ETMEK YERİNE GEREKSİZ VE AŞIRI LÜKSTEN ÖTE BUNUN YERİNE FAZLA ÜRETİM YAPILMASI SAĞLANARAK İHRACAT YAPILMASI VE EKONOMİYE DÖVİZ GELİRİ SAĞLANMASI İLE 
.8. ÜÇ AY GEÇMESİNE RAĞMEN BİR BİR ŞİKAYET DİLEKÇESİNİ İŞLEME KOYARAK SORUŞTURMA İŞLEMİ YAPMAYAN BİR SORUŞTURMA DOSYASINI İKİ ÜÇ YILDAN ÖNCE SONUÇLANDIRAMAYAN HATTA BU KADAR UZATILMASINI SAĞLAYACAK KANUNİ ÖNLEMLERİ TAVSİYE EDEN YÜRÜRLÜĞE KOYAN SAVCILAR İLE AYNI ŞEKİLDE EN BASİT BİR KOVUŞTURMA DOSYASINI DÖRT BEŞ YIL SÜRÜNDÜREN 
DÖRT AYDAN ÖNCE İŞLEME KOYMAYAN HAKİMLERİN ÜST DÜZEY VE UÇURUM ŞEKLİNDE MAAŞLARININ EMEKLİLİĞİ YAKLAŞMIŞ OLAN NORMAL DEVLET MEMURU MAAŞLARINDAN AŞAĞI OLMAYACAK ŞEKİLDE BİR KAT AŞAĞI İNDİREREK 
.9. BULUNDUĞU MAKAM GÖREVİ GEREĞİ HER TÜRLÜ SOSYAL İMKANLARDAN LOJMANLARDAN İNDİRİMLERDEN,EN YÜKSEK SGK PRİMLERİNDEN VE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN, MAKAM ARAÇLARINDAN, SEYAHAT İNDİRİMLERİNDEN FAYDALANAN ÜST DÜZEY BÜROKRASİ MEMURLARININ MAAŞLARININ EMEKLİ OLACAK NORMAL DEVLET MEMURU MAAŞINDAN AŞAĞI OLMAYACAK ŞEKİLDE BİR KAT AŞAĞI İNDİRİLMESİ SAĞLANARAK
.10. TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ SANKİ CUMHURİYETİN YENİ KURULDUĞU DÖNEMLERDEYMİŞÇESİNE SANKİ HİÇ YOKTAN YENİ BİR DEVLET KURUYORMUŞÇASINA SIKARAK BOĞARAK ÇOK FAZLA SİYASET YÜKLEMESİ YAPARAK İNSANLARI ENDİŞEYE KAPTIRMAKTAN VAZGEÇEREK ZATEN YILLAR ÖNCE KURULMUŞ VAR OLAN BİR ÜLKENİN İDAMESİNİ SAĞLAR GİBİ HUZUR VE SUKÜN İÇİNDE YÖNETEREK İNSANLARI RESMİ EKONOMİK FAALİYETLERİNDEN ALIKOYMAKTAN VAZGEÇİLMESİ VE SİYASETİN ÖN PLANA ÇIKARILMASI YERİNE EKONOMİK KAZANÇ VE ÜRETİM SAĞLANMASININ ÖN PLANA ÇIKARTILMASI TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İDAMESİNİ SAĞLAYACAK OLAN DEVLET YÖNETİMİ VE DİĞER DEVLET HİZMETLERİNİN GÖNÜLLÜLÜK ESASLARI ÇERÇEVESİNDE YÜRÜTÜLMESİNİN SAĞLANMASI
.11. SİYASETİN AİLE BÜTÇESİNE KATKI SAĞLAYAN EN BÜYÜK VE EN YÜKSEK KAZANÇ SAĞLAYAN MESLEK DALI, YANİ EKONOMİK GELİR SAĞLAYAN BİR İŞ DALI GİBİ GÖRÜLMESİNİN ÖNÜ GEÇİLMESİ İNSANLARIN KENDİ İŞLERİ İLE 
GEÇİMLERİNİ SAĞLARKEN GÖNÜLLÜLÜK ESASI VE BİRİNCİ MADDEDE BELİRTİLEN İMKANLARLA SİYASETÇİ OLMALARININ SAĞLANMASI

DEVAMI YAZILACAK 

.12. HER YERİN MOBESA KAMERALARI VE ÖZEL KAMERALARLA İZLENDİĞİ GÜNÜMÜZ YAŞAM ALANLARINDA HER TÜRLÜ KAÇAK EKONOMİK FAALİYETİN ÜRETİM VE SATIŞ İŞLEMLERİNİN SOKAK VE KALDIRIM TEZGAHLARININ MALİYESİZ VE KAYITSIZ SOKAK ALIŞVERİŞLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ RESMİ KAYITSIZ EKONOMİ ÖNLENMELİDİR.
.13. RESMİ VE MALİ KAYDI BULUNAN İŞLETMELERDE DE FİŞ, FATURA,TAHSİLAT MAKBUZU, KASA FİŞİ GİBİ MALİ BELGELERİN KULLANILMASI YAPILAN SATIŞLARIN EKONOMİK KAYIT ALTINA ALINMASI SAĞLANARAK RESMİ EKONOMİYE KATKI SAĞLANMALIDIR.
.14. RESMİ KAYDI OLAN İŞLETMELERDE NORMAL YAZAR KASA YADA POST MAKİNESİ FİŞİ HARİCİNDE MALİ DEĞERİ OLMAYAN KASA FİŞİNE BENZEYEN BİLGİ FİŞLERİ İLE VATANDAŞI KANDIRILMAMASI İÇİN BU TARZ BELGELERİN KULLANILMASININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ SAĞLANMALI TİCARİ VE NORMAL HAYATI AKSATMADAN MALİ DENETİM VE KONTROLLER YAPILMALIDIR
.15. RESMİ KAYDI BULUNAN İŞLETMELERDE FİŞ İSTEYEN VATANDAŞLAR KOLLUK YADA EMNİYET BİRİMLERİ TARAFINDAN TAKİP EDİLEREK ASLINDA NORMAL OLANI YAPAN BU DÜRÜST İNSANLARA EMNİYET VE DİĞER KOLLUK BİRİMLERİ TARAFINDAN SORUNLAR YAŞATILMAKTADIR BU EMNİYET VE MALİYE MENSUPLARI CEZALANDIRILMALIDIR
.16. VERGİ İADESİNDE FİŞ KULLANIMININ KALDIRILMASI İLE VATANDAŞTA OLUŞAN FİŞİN GEREKSİZ OLDUĞU BİLİNCİ YOK EDİLMELİ BÜTÜN VATANDAŞLARA ÖDEDİKLERİ HER ÜCRET KARŞILIĞINDA MALİ VE GEÇERLİ BİR BELGE(FİŞ,KASA FİŞİ,TAHSİLAT MAKBUZU,FATURA) TALEP ETMESİ GEREKTİĞİ ÖĞRETİLMELİDİR.
.17. ÖZELLİKLE ŞEHİR MERKEZLERİNDE KOLLUK VE DİĞER EMNİYET BİRİMLERİNCE TERÖR BÖLGESİ VEYA SORUNLU BÖLGELER OLARAK İLAN EDİLEN BÖLGE VE YERLERDE BULUNAN VE ASLINDA BU KOLLUK VE EMNİYET BİRİMLERİNİN DE BİLGİLERİ VE MENFAATLERİ DAHİLİNDE OLAN KAÇAK VE RESMİ OLMAYAN DÜKKAN MAĞAZA FABRİKA İNŞAAT BİNA VS. YERLERİN RESMİ KAYDA ALINMASI SAĞLANMALI BURALARDA GÖREVLİ KOLLUK VE EMNİYET BİRİMLERİ CEZALANDIRILMALIDIR
.18. BİR ÜLKE EKONOMİSİNİN SARSILMAMASI İÇİN EN BİRİNCİ GÖREV KAÇAK EKONOMİK FAALİYETLER VE KAÇAKÇI FAALİYETLERİN YOK EDİLMESİDİR. KAÇAK VE MALİYETSİZ TEZGAH VE KALDIRIM FAALİYETLERİ EKONOMİNİN EN BÜYÜK DÜŞMANIDIR BUNU ÖNLEYECEK OLAN HER TÜRLÜ KOLLUK VE EMNİYET BİRİMLERİ VE MALİ DENETİM KONTROLLERDİR
.19. YAPILACAK OLAN MALİ KONTROL VE DENETİMLER ORTA ÇAĞ VAHŞETLERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMEDEN GÜNÜMÜZ MEDENİ ŞARTLARINA UYGUN OLARAK TİCARİ VE NORMAL HAYATI AKSATMADAN KİBAR VE EĞİTİCİ ÖĞRETİCİ BAKIŞ AÇISIYLA YAPILMALIDIR
.20. HER YERİ MOBESALAR VE ÖZEL KAMERALAR İLE İZLENEN HER YERDE DEVRİYE ATAN EMNİYET MENSUPLARINA RAĞMEN BU GÖREVLERİ YAPAN KİŞİLERİN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA YAPILAN KAÇAK VE RESMİ OLMAYAN FAALİYETLER SONRASI KAZANILAN PARALARIN RESMİ YOLLARLA DEĞİLDE ÇANTALARLA VALİZLERLE YURT DIŞINDAKİ KAÇAK EKONOMİLERE KAÇIRILMASI ÖNLENMELİDİR.
.21. TÜRKİYE BİR SU CENNETİDİR SU CENNETİ OLAN BİR ÜLKEDE SU DEPOLAYACAK BARJLAR KURULMALI SU ÜRÜNLERİ ÜZERİNE ÜRETİM İŞLETMELERİ KURULMALI BALIK ÜRETİMİ TEŞVİK EDİLMELİ SU DOLUM DEPOLAMA TESİSLERİNE ÖNEM VERİLMELİDİR
.22. TÜRKİYE’NİN TOPRAKLARI ÇOK VERİMLİ VE SULAK ARAZİLERDİR BU VERİMLİ VE SULAK ARAZİLERİN ÜZERİ YANLIŞ PLANLAMALAR VE PLANSIZ İNŞAAT FAALİYETLERİ İLE KAPATILMAMALI ÇİFTÇİLİĞE TARIMSAL ÜRETİME HAYVANCILIĞA BÜYÜK ÖNEM VERİLMELİ BU YÖNDE İHRACAAT YAPACAK KADAR BU SEKTÖR GELİŞTİRİLMELİDİR ÇÜNKÜ HER ŞEYDEN YOKSUN YAPABİLİRSİNİZ ANCAK YİYECEK VE İÇECEKSİZ YAŞAYAMAYACAĞINIZ İÇİN YAPAMAZSINIZ
.23. TÜRKİYE’NİN ENERJİSİ ELEKTRİK ENERJİSİ VE SU İLE KAZANILAN ENERJİLER OLMALIDIR ÇÜNKÜ TÜRKİYE DOĞAL İMKANLARI KULLANARAK ELEKTRİK ÜRETMEYE SON DERECE ELVERİŞLİ BİR ÜLKEDİR SU BARAJLAR İLE RÜZGAR İLE İHRACAT YAPABİLECEK KADAR ELEKTRİK ÜRETİMİ SAĞLANABİLİR 
.24. HER BİNANIN ÇATISI ELEKTRİK ÜRETME PANELLERİ İLE DONATILARAK BİNA ELEKTRİKLERİNİN BİR BÖLÜMÜ FAZLADAN YER İŞGAL ETMEDEN VE ELEKTRİĞİ TAŞIMA MASRAFLARI YAPMADAN ELEKTRİK ÜRETİMİ SAĞLANABİLİR
.25. DOĞALGAZ TÜRKİYE İÇİN BİR ALDATMACADIR DOĞALGAZI HARCAYARAK ELEKTRİK ÜRETMEKTEN BÜYÜK İŞLETMELERDE DOĞALGAZ KULLANILARAK ÜRETİM YAPILMASINDAN VAZGEÇİLMELİDİR BUNUN YERİNE ELEKTRİK ENERJİSİ UYGUN TEDBİRLER ALINARAK KULLANILMALIDIR.
.26. ÖZELLİKLE İSTANBUL DA BULUNAN VE ÇOKÇA KULLANILAN METROBÜS DURAKLARINDA MERDİVEN VE YÜRÜYEN MERDİVENLERİN YERİNE MERDİVENSİZ YOL GİBİ DÜZ İNİŞ ÇIKIŞ RAMPALARI YAPILMALIDIR BU ELEKTRİK BAKIM ONARIM DEMİR PARÇA İŞÇİLİK GİBİ BİR ÇOK GEREKSİZ MALİYETİN ÖNÜNE GEÇECEKTİR
.27. ÇOK GEREKLİ OLMAYAN YERLERE MERDİVEN YERİNE MERDİVENSİZ DÜZ İNİŞ ÇIKIŞ YOLLARI YAPILMALIDIR BU TOPLUM SAĞLIĞI VE DİĞER MALİYETLİ İŞLERE(ASANSÖR, YÜRÜYEN MERDİVEN VS VB) YÖNELİNMESİNİ ÖNLEYECEKTİR
.28. TÜRKİYE İÇİN EN BÜYÜK GİDER KAYNAĞI OLAN SEÇİMLERDE MAHALLE MAHALLE OKUL OKUL SANDIK KURARAK BURALARA GÖREVLİLER ATAYARAK OY KULLANMA TEKNİĞİNDEN VAZGEÇİLMELİDİR.
BUNUN YERİNE HER ŞEHİRDE NÜFUS YOĞUNLUĞUNA GÖRE EN KALABALI MEYDANLARIN EMNİYETLİ YERLERİNE MEYDANIN ORTASINA CAM GİBİ ŞEFFAF BÜYÜK KONTEYNIR EBATIN DA KUTULAR KONMALI OY KULLANMA SÜRELERİ BİR GÜN İLE KISITLANMAMALI 
YİNE NÜFUS YOĞUNLUĞU VE İHTİYACA GÖRE OY KULLANMA SÜRESİ BİR HAFTA ONBEŞ GÜN BİR AY GİBİ SÜRELERE YAYILMALIDIR BU ŞEKİLDE SEÇİMLERDE DAHA AZ SANDIK MASRAFI OLACAK DAHA AZ PERSONEL GÖREV YAPACAK OY TAŞIMA OY KORUMA SORUNU 
ORTADAN KALKACAĞI İÇİN DAHA AZ TAŞIMA GİDERİ OLACAK DAHA AZ EMNİYET PERSONELİ GÖREV YAPACAK BÖYLECE GİDERLER BÜYÜK ÖLÇÜDE AZALACAKTIR. AYRICA BU YÖNTEM İNSANLARIN MAHALLE MAHALLE YÖRE YÖRE DAMGALANMASINI ÖNLEYECEK 
İNSANLARIN KENDİLERİNİ AYARLAYARAK UYGUN ZAMANLARINDA OY KULLANMALARINA İMKAN SAĞLAYACAĞI İÇİN OY KULLANMA ORANI DA ARTACAKTIR. ÇÜNKÜ HER İNSAN YAŞADIĞI ŞEHRİN MERKEZİ YERİNE HAFTA ON BEŞ GÜNDE HİÇ OLMAZSA AYDA BİR DEFA MUTLAKA UĞRAMAKTADIR
.29. ŞUAN TÜRKİYE DE UYGULANMASI MÜMKÜN OLARAK GÖRÜNMESE DE ELEKTRONİK OY KULLANMA YÖNTEMLERİ KULLANILABİLİR BUNUN İÇİN HER İNSANIN TC KİMLİK NUMARASI AYRICA RESMİ İŞLERDE KULLANACAĞI BİR TELEFON NUMARASI HALİNE GETİRİLEBİLİR UYGUN 
KOŞULLAR VE YERLERDE İNSANLAR BU TEKNOLOJİK YÖNTEM İLE OYLARINI KULLANABİLİRLER BU YÖNTEM ADALET BAKANLIĞI TARAFINDAN TEBLİGATLARIN YAPILMASI VE ÖNEMLİ TEBLİĞLER İÇİNDE KULLANILABİLİR.
.30. EĞER FİŞ, KASA FİŞİ, FATURA TAHSİLAT MAKBUZU VS.VB. MALİ BELGELER VE MALİYE KAYITLARI MALİ KAYITLARININ TUTULMASI GİBİ İŞLER KÜLFET OLARAK GÖRÜLÜYOR İSE VAKİT KAYBETMEDEN BELGESİZ KASASIZ FİŞSİZ FATURASIZ BİR VERGİLENDİRME YÖNTEMİ HAYATA GEÇİRİLMELİ HER YAPTIĞI TİCARİ FAALİYET İÇİN FİŞ FATURA DÜZENLEYEN DÜRÜST VE NAMUSLU VATANDAŞLAR KAT KAT VERGİ ÖDEMELERİNE MARUZ BIRAKILIRKEN 
HİÇ BİR TİCARİ FAALİYETİNDE RESMİ VE MALİ BELGE KULLANMAYAN AHLAKSIZ KAÇAKÇI ZİHNİYETLERİN VERGİ KAÇIRMASINA GÖZ YUMARAK SANKİ KAÇAKÇILIK YAPTIĞI İÇİN ÖDÜLLENDİRİLMESİNDEN DENETİM VE GÖZETİM İHMALLERİNE SON VEREREK VAZGEÇİLMELİDİR
.31. FİŞSİZ FATURASIZ MALİ BELGESİZ EKONOMİK FAALİYET OLUR MU ÇOK ADİLANE OLMASA DA BELLİ ÜRETİM BİRİMLERİNDEN BELLİ ORANLARDA OTOMATİK VERGİLENDİRME YAPILMASI YÖNTEMİ İLE BU BELGELERİN KULLANILMASINDAN VAZGEÇİLEBİLİR BU YÖNTEMİN UYGULANABİLMESİ İÇİN PARA ÖDEMESİ OLAN YERLERİN ANLIK GÖRÜNTÜ KAYITLARI VE İZLENMESİ GEREKECEKTİR BU YÖNTEM DAHA MALİYETLİ OLABİLİR ANCAK İŞ GÜCÜ VE BELGE KULLANIMINI AZALTACAĞI İÇİN TERCİH EDİLEBİLİR GİBİ GÖRÜNMEKTEDİR
DEVAM EDİLECEKTİR

Hakkı-SENER-manzara-resimleri

 

TÜRKİYE’ NİN İLLERİ VE PLAKA KODLARI

ADANA 01, ADIYAMAN 02, AFYON 03, AĞRI 04, AMASYA 05, ANKARA 06, ANTALYA 07, ARTVİN 08, AYDIN 09, BALIKESİR 10, BİLECİK 11, BİNGÖL 12, BİTLİS 13, BOLU 14, BURDUR 15, BURSA 16, ÇANAKKALE 17, ÇANKIRI 18, ÇORUM 19, DENİZLİ 20, DİYARBAKIR 21, EDİRNE 22, ELAZIĞ 23, ERZİNCAN 24, ERZURUM 25, ESKİŞEHİR 26, GAZİANTEP 27, GİRESUN 28, GÜMÜŞHANE 29, HAKKARİ 30, HATAY 31,ISPARTA 32, MERSİN 33, İSTANBUL 34, İZMİR 35, KARS 36, KASTAMONU 37, KAYSERİ 38, KIRKLARELİ 39, KIRŞEHİR 40, KOCAELİ 41, KONYA 42, KÜTAHYA 43, MALATYA 44, MANİSA 45, KAHRAMANMARAŞ 46, MARDİN 47, MUĞLA 48, MUŞ 49, NEVŞEHİR 50, NİĞDE 51, ORDU 52, RİZE 53, SAKARYA 54 , SAMSUN 55, SİİRT 56, SİNOP 57, SİVAS 58, TEKİRDAĞ 59, TOKAT 60, TRABZON 61, TUNCELİ 62, ŞANLIURFA 63, UŞAK 64, VAN 65, YOZGAT 66, ZONGULDAK 67, AKSARAY 68, BAYBURT 69, KARAMAN 70, KIRIKKALE 71, BATMAN 72, ŞIRNAK 73, BARTIN 74, ARDAHAN 75,IĞDIR 76, YALOVA 77, KARABÜK 78, KİLİS 79, OSMANİYE 80, DÜZCE 81

SEVGİ VE SAYGILARIMLA  TEŞEKKÜR EDERİM
Hakkı ŞENER.

LÜTFEN,

www.hakkisenerajans.com

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com

İNTERNET SİTELERİMİZİ DE ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM:

İnt.adrs.

www.hakkisenergayrimenkuldanismanlik.com
İNTERNET SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLİR, ÜCRETSİZ İLAN VEREBİLİR İLANLARI YÖNETEBİLİRSİNİZ. (Fotoğraflar 300×230 piksel olmalıdır.)

www.hakkisenerajans.com
AJANSIMIZDA ÜYELİK VE TANITIM ÜCRETSİZDİR.

www.hakkisener.com

Hotmail:

hakkisenertatil
hakkisenergayrimenkuldanismanlik
hakkisenerajans
hakkisenerkozmetik
TEL:0536 406 2297

ÖZEL GÜNLER VE HAFTALAR Hakkı ŞENER

.1. 01 OCAK 2018 MİLADİ TAKVİM YILBAŞI GÜNÜ KUTLU OLSUN. Hakkı ŞENER

.2. VEREMLE SAVAŞ EĞİTİMİ HAFTASI (OCAK AYININ BİRİNCİ HAFTASI) GÜNÜ KUTLU OLSUN. Hakkı ŞENER  

OCAK AYININ BİRİNCİ HAFTASI VEREMLE SAVAŞ EĞİTİMİ HAFTASI (MEB) KURULUŞUNU SAĞLIK BAKANLIĞI YAPMIŞTIR. DÖNEMİN ADIYLA SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM BAKANLIĞI 03 OCAK 1947 YILINDA HER YIL YILIN

İLK HAFTASININ VEREMLE SAVAŞ HAFTASI OLARAK KUTLANMASINI KABUL ETMİŞTİR. DAHA SONRA YAPILAN ÇALIŞMALAR İLE 11 NİSAN 1949’ DA VEREMLE SAVAŞ KANUNU KABUL EDİLMİŞTİR. BÖYLELİKLE YILIN İLK

HAFTASI VEREMLE SAVAŞ HAFTASI OLARAK KUTLANMAKTADIR.

VEREMSİZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM İNSANLIĞIN VEREM HAFTASI KUTLU OLSUN

(ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN)

.3. ENERJİ TASARRUFU HAFTASI (OCAK AYININ İKİNCİ HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

OCAK AYININ İKİNCİ HAFTASI ENERJİ TASARRUFU

HAFTASI OLARAK KUTLANMAKTADIR. (MEB) HER YIL OCAK AYININ İKİNCİ HAFTASI KUTLANAN ENERJİ TASARRUFU HAFTASI ENERJİ VE TABİİ

KAYNAKLAR BAKANLIĞI VE ELEKTRİK İŞLERİ ETÜD İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLMEKTEDİR.

DÜNYAMIZA ZARAR VERMEDEN KAYNAKLARIN KULLANILMASI DİLEKLERİMİZLE ENERJİ VE TABİ KAYNAKLAR HAFTASI KUTLU OLSUN.

.4. BEYAZ BASTON KÖRLER HAFTASI (07-13 OCAK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

HER YIL 07 OCAK İLE 13 OCAK ARASI BEYAZ BASTON KÖRLER HAFTASI OLARAK KUTLANMAKTADIR. KÖRLER KELİMESİ YERİNE GÖRME ÖZÜRLÜLER KELİME GRUBUNU BEN  ŞAHSEN DAHA ÇOK KULLANIYOR VE DAHA AZ İNCİTİCİ BULUYORUM.  BEYAZ BASTON KÖRLER HAFTASI SAĞLIK

BAKANLIĞININ ORGANİZASYONUNDA KUTLANMAKTADIR. DÜNYA DA KARANLIKTA OLAN GÖZLER KALMAMASINI DİLEYEREK BÜTÜN İNSANLIĞIN SAHİPLENMESİNİ DİLEDİĞİM BEYAZ BASTON KÖRLER HAFTASI KUTLU OLSUN

(ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN)

.5.  ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ (10 OCAK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER 

TÜRKİYE GAZETECİLER SENDİKASI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLMEKTEDİR. ADI ÜSTÜNDE GAZETECİLİK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞANLARIN İŞVERENLERİYLE OLAN İLİŞKİLERİNİN DÜZENLENMESİ AMAÇLANARAK 13 HAZİRAN 1952 TARİHİNDE 5953 SAYILI ‘’ BASIN MESLEĞİNDE ÇALIŞANLARLA ÇALIŞTIRILANLAR ARASINDAKİ MÜNASEBETLERİN TANZİMİ HAKKINDA KANUN (BASIN İŞ KANUNU) DÜZENLENMİŞTİR. DAHA SONRA BU KANUNDA 1954 YILINDA 6253, 1961 YILINDA (04 OCAK) 212 SAYILI KANUNLARLA ÇEŞİTLİ VE ÖNEMLİ DÜZENLEME VE DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞ DAHA SONRA

212 SAYILI KANUN İLE 10 OCAK 1961 TARİHİNDE SON HALİYLE YÜRÜRLÜĞE ALINMIŞTIR. DÜNYA HUZURU BARIŞI SAĞLIĞI MUTLULUĞU VE DAHA BİR

ÇOK İYİ VE YAPICI DÜŞÜNCELERİN ÖZGÜRCE PAYLAŞILMASI

DİLEKLERİMİZLE ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.6.  DÜNYA CÜZAM (LEPRA) GÜNÜ (25 OCAK 2018) VE HAFTASI (25-31 OCAK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

HER YIL 25 OCAKTA DÜNYA CÜZAM (LEPRA) GÜNÜ GÜNÜ OLARAK 25 OCAK VE 31 OCAK ARASIDA DÜNYA CÜZAM (LEPRA) HAFTASI OLARAK

KUTLANMAKTADIR. KUTLANMAKTADIR KELİMESİ BU GÜN İÇİN UYGUN DÜŞMEYECEĞİ DÜŞÜNCESİYLE ASLINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENMEKTE VE BU HASTALIK İLE MÜCADELENİN UNUTULMAMASINI SAĞLANMAK MAKSATLI ÇALIŞMALAR YAPILMAKTADIR DEMEK DAHA DOĞRU BİR TANIM OLUR.

HASTALIKSIZ VE DAHA SAĞLIKLI BİR İNSANLIK İÇİN DÜNYA CÜZAM (LEPRA) GÜNÜ VE HAFTASI KUTLU OLSUN.  (ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN)

.7.  DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ (26 OCAK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.8.  OSMANLI HAFTASI (27 OCAK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

HER YIL 27 OCAKTAN İTİBAREN BİR HAFTA SÜRESİNCE KUTLANAN OSMANLI HAFTASI BAŞBAKANLIK, KÜLTÜR BAKANLIĞI, ATATÜRK KÜLTÜR DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU, TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU, TÜRKİYE

YAZARLAR BİRLİĞİ. TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTA ETKİNLİKLER DÜZENLENMEKTEDİR. KURULUŞUNDAN SALTANATIN KALDIRILARAK SON BULDUĞUNUN İLAN EDİLDİĞİ OSMANLI DEVLETİNİN

KURULUŞUNUN YEDİYÜZÜNCÜ YILI KUTLAMALARI VESİLESİYLE 1999 YILINDA ÖNCÜ KURULUŞ TÜRKİYE RADYO TELEVİZYONKURUMU (TRT) OLMAK ÜZERE BÜTÜN YIL BOYUNCA TÜM ÜLKE ÇAPINDA KUTLAMALAR

YAPILMIŞ VE OSMANLI HAFTASI BÖYLELİKLE KABUL GÖRMÜŞTÜR. MİRASININ YÜZ YILLARCA YAŞATILMASI DİLEKLERİMİZLE TÜM İNSANLIĞIN OSMANLI HAFTASI KUTLU OLSUN.

.9.  14 ŞUBAT DÜNYA SEVGİLİLER GÜNÜ (ST. VALENTİNE‘S DAY) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.10.  15 ŞUBAT  İZCİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.11. 28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ (MEB) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN KURULMUŞ VE ORGANİZE EDİLMEKTEDİR.

.12.  01-07 MART  YEŞİLAY HAFTASI (MEB) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

HER YIL 01-07 MARTA KUTLANAN YEŞİLAY HAFTASI SAĞLIK BAKANLIĞI VE TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ ANKARA ŞUBESİ TARAFINDAN KURULMUŞ VE ORGANİZE EDİLMEKTEDİR.

.13.  06 MART HUKUK DEVLETİ GÜNÜ KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.14.  08 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ(MEB) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

HER YIL 08 MART TA KUTLANAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ BAŞBAKANLIK KADININ STATÜSÜ VE SORUNLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BAŞBAKANLIK SOSYAL HİZMETLER ÇOCUK ESİRGEME KURUMU (SHÇEK) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLMEKTEDİR.

.15. 12 MART İSTİKLÂL MARŞI’NIN KABUL GÜNÜ KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

MİLLİ EGİTİM BAKANLIĞININ AÇMIŞ OLDUĞU YARIŞMAYA KATILAN YEDİYÜZYİRMİDÖRT ŞİİR ARASINDAN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ 12 MART 1921’DE Mehmet Akif ERSOY’UN ŞİİRİNİ KABUL ETTİ. YİNE AYNI KURUMLAR YAPILAN BESTE YARIŞMASINA KATILAN YİRMİİKİ ESER ARASINDAN Osman Zeki ÜNGÖR’ÜN BESTESİNİ KABUL ETTİ. 12 MART İSTİKLÂL MARŞI’NIN KABUL GÜNÜ MEB TARFINDAN ORGANİZE EDİLMEKTEDİR.

.16. TIP BAYRAMI (14 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER TÜRKİYE’DE TIP BAYRAMI 14 MART 1919 TARİNDEN BU GÜNE KUTLANMAKTADIR. GÜNÜMÜZDE  TIP BAYRAMI (14 MART) SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR. TARİHİMİZDE CERRAHHANE-İ AMİRE VE TIBHANE-İ AMİRE İSİMLİ TIP ALANINDA EĞİTİM VEREN KURUMLAR İSTANBUL ŞEHZADEBAŞINDA 14 MART 1827 DE FAALİYET GÖSTERMEYE BAŞLAMIŞTIR.

BU VESİLEYLE ÜLKESİNE, VATANINA, MİLLETİNE, BAYRAĞINA, MESLEĞİNE, VE İNSANLIĞA HİZMET ETMEYİ FAYDALI OLMAYI İLKE EDİNEREK GÖREVİNİ YERİNE GETİREN TÜM SAĞLIK ALANI ÇALIŞANLARININ TIP BAYRAMI (14 MART)KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.17. DÜNYA TÜKETİCİ HAKLARI GÜNÜ (15 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DÜNYA TÜKETİCİ HAKLARI GÜNÜ (15 MART) GÜNÜ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN KURULMUŞ VE KUTLAMALARI BU KURUMLAR TARAFINDAN ORGANİZE EDİLMEKTEDİR. DÜNYA TÜKETİCİ HAKLARI GÜNÜ (15 MART) GÜNÜNÜN KUTLANMASINDA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ( A.B.D.) BAŞKANI KENNDY’NİN TÜKETİCİLERLE İLGİLİ KONUŞMA YAPMASININ ETKİLİ OLDUĞU BİLİNMEKTE VE KABUL EDİLMEKTEDİR.

 .18. ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİ ANMA GÜNÜ (18 MART) KUTLU OLSUN. Hakkı ŞENER.

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİ ANMA GÜNÜ (18 MART)  MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE TURİZM BAKANLIĞI TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLMEKTE VE KUTLANMAKTADIR.

.19. DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ (18 MART) VE YAŞLILAR HAFTASI (18-24 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BAHSEDİLEN GÜN VE HAFTA YAŞLILARI KORUMA DERNEĞİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE AİLE ARAŞTIRMA KURUMU TARAFINDAN FAALİYETLER ORGANİZE EDİLMEKTE VE KUTLANMAKTADIR.

BU KAPSAMDA TÜM YAŞLILARIMIZIN DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ (18 MART) NÜ VE YAŞLILAR HAFTASI (18-24 MART)NI KUTLUYOR SAĞLIK ESENLİK MUTLULUK HUZUR DOLU NİCE YILLAR GEÇİRMELERİNİ TEMENNİ EDİYORUZ Hakkı ŞENER

.20. TÜRK DÜNYASI FİLMLERİ GÜNÜ (19 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SEKİZİNCİ ANKARA FİLM FESTİVALİYLE BİRLİKTE BAŞLAMIŞTIR. 1996 YILINDAN İTİBAREN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.21. ÜÇ AYLARIN BAŞLANGIÇ GÜNÜ (19 MART) KUTLU VE MÜBAREK OLSUN Hakkı ŞENER.

.22. NEVRUZ GÜNÜ KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

NEVRUZ GÜNÜ TÜRKİYE DE 1991 YILINDAN BU TARAFA KUTLANMAKTADIR. KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLMEKTEDİR

.23. ULUSLARARASI IRK AYRIMIYLA MÜCADELE GÜNÜ KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.24. DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ (21 MART) VE ORMANCILIK HAFTASI (21-27 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) GIDA VE TARIM KURULUŞUNCA 21 MART 1971 DE KABUL EDİLMİŞTİR. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, ORMAN BAKANLIĞI, VE ANKARA VALİLİĞİ AĞAÇLANDIRMA BAYRAMI ÇERÇEVESİNDE ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.25. REGAİB KANDİLİ (22 MART) KUTLU VE MÜBAREK OLSUN Hakkı ŞENER

.26. DÜNYA SU GÜNÜ (22 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SU GÜNÜ (22 MART) DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (D.S.İ.) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.27. DÜNYA METEOROLOJİ GÜNÜ (23 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DÜNYA METEOROLOJİ GÜNÜ (23 MART) METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.28. KALP HAFTASI (25-31 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KALP HAFTASI (25-31 MART) MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE SAĞLIK BAKANLIĞINI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.29. DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ (27 MART) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ (27 MART) ) MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.30. VERGİ HAFTASI (MART AYININ SON PAZAR HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER VERGİ HAFTASI APK KURULU BAŞKANLIĞI VE MALİYE BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.31. KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI(MART AYININ SON HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KÜTÜPHANECİLİK HAFTASI(MART AYININ SON HAFTASI) KÜLTÜR BAKANLIĞI KÜTÜPHANELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ , TÜRK KÜPHANECİLER DERNEĞİ VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.32. DÜNYA KANSER GÜNÜ (04 NİSAN) VE KANSER HAFTASI (01-07 NİSAN) KUTLU OLSUN. Hakkı ŞENER

DÜNYA KANSER GÜNÜ (04 NİSAN) VE KANSER HAFTASI (01-07 NİSAN) MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI, SAĞLIK BAKANLIĞI, TÜRK KANSER ARAŞTIRMA VE SAVAŞ KURUMU, TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR. TÜRK KANSER ARAŞTIRMA VE SAVAŞ KURUMU DERNEĞİ

.33. DÜNYA MİZAH ŞAKA GÜNÜ (01 NİSAN ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER.

.34. NATO GÜNÜ (04 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER.

04 NİSAN 1949’DA TÜRKİYE VE YUNANİSTAN IN 18ŞUBAT1952 DE ÜYE OLDUĞU VE ŞUAN 16 ÜYESİ OLAN VE MERKEZİ BÜRÜKSELDE BULUNAN NATO WASHİNGTON DA ONİKİ DEVLETİN KATILIMIYLA KUZEY ATLANTİK ANTLAŞMASI ADIYLA İMZALANMIŞTIR. NATO GÜNÜ (04 NİSAN) ANKARA’DA BULUNAN TÜRK ATLANTİK ANDLAŞMASI DERNEĞİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.35. POLİS GÜNÜ (10 NİSAN) VE POLİS HAFTASI (04-10 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER. 

POLİS GÜNÜ (10 NİSAN) VE POLİS HAFTASI (04-10 NİSAN) EMNİYET TEŞKİLATININ KURULDUĞU 10 NİSAN 1845 İLE BU GÜNDE VE HAFTASINDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.36. AVUKATLAR GÜNÜ (05 NİSAN) KUTLU OLSUN.Hakkı ŞENER

.37. DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ (07 NİSAN) VE TÜRKİYE SAĞLIK HAFTASI (07-13 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER   

09HAZİRAN1947 DE TÜRKİYE YE GELEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (WHO) 22TEMMUZ1946 DA İSVİÇRENİN CENEVRE KENTİNDE KURULMUŞTUR. ÖNCEDEN 7 NİSAN OLAN GÜN, HALK SAĞLIĞI EĞİTİMİ TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ TARAFINDAN GÜNDE DAHİL OLMAK ÜZERE HAFTA OLARAK KUTLANMAK ÜZERE KARAR ALMIŞTIR.   DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ (07 NİSAN) VE TÜRKİYE SAĞLIK HAFTASI (07-13 NİSAN) SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.38. MİMAR SİNAN VE MİMARLAR GÜNÜ (09 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER.

.39. MİRAÇ KANDİLİ (13 NİSAN) KUTLU VE MÜBAREK OLSUN Hakkı ŞENER

.40. BÜYÜMENİN İZLENMESİ GÜNÜ (15NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER.

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.41. MALAZGİRT HAFTASI (15-21 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER.

MALAZGİRT HAFTASI (15-21 NİSAN) KUTLAMALARI 1071 MALAZGİRT MUHAREBESİ VE TÜRKLERİN ANADOLU YA GELİŞİ ANISINA KUTLANMAKTADIR.

.42. DÜNYA TURİZM HAFTASI (15-21 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER.

DÜNYA TURİZM HAFTASI (15-21 NİSAN) TURİZM BAKANLIĞI VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.43. TRT ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ (16-26 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) 1979 YILINI ÇOCUK YILI OLARAK BELİRLEMİŞTİR. BU KARAR ALINDIĞINDAN GÜNÜMÜZE KADAR HER YIL 16 NİSAN 26 NİSAN TARİHLERİ ARASI TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TRT ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ ADIYLA KUTLANMAKTADIR.

.44. KUTLU DOĞUM HAFTASI (14 NİSAN / 20 NİSAN) KUTLU VE MÜBAREK OLSUN Hakkı ŞENER

İSLAM DİNİNİN PEYGAMBERİ HAZRETİ (HZ.)MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHÜ ALEYHİ VESSELLEM (S.A.V.)  İN DOĞUM GÜNÜ OLAN 20 NİSAN 571 GÜNÜ 1988 YILINDAN GÜNÜMÜZE KADAR TÜRKİYE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI VE TÜRKİYE DİYANET VAKFI TARAFINDAN HZ. MUHAMMED MUSTAFA S.A.V. NİN DOĞUM YILDÖNÜMÜ VE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ OLARAK ORGANİZE EDİLEREK HER YIL KUTLANMAKTADIR.

.45. EBELER HAFTASI (20-26 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

EBELER HAFTASI (20-26 NİSAN) SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.46. DÜNYA GÜNÜ (22 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DÜNYA GÜNÜ (22 NİSAN) İLK OLARAK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE (A.B.D.) KUTLANMIŞTIR. GÜNÜMÜZDE TÜRKİYE’ NİNDE İÇİNDE BULUNDUĞU YÜZKIRK ÜLKE TARAFINDAN KUTLANAN ÖZEL BİR GÜNDÜR.

KATI ATIK KİRLENMESİ ARAŞTIRMA KOMİTESİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.47. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI (23 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.48. TELEVİZYON İZLEMEME HAFTASI (22-28 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

TELEVİZYONDA AİLE VE ÇOCUKLAR İÇİN UYGUN OLMAYAN ŞİDDET VE AŞIRI CİNSELLİK İÇERİKLİ FİLMLERİN  PROTESTO EDİLMESİ MAKSADIYLA BAZI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.49. KARA ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ (25 NİSAN 2018) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.50. DÜNYA DANS BALE GÜNÜ (29 NİSAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

1810-1927 YILLARI ARASINDA YAŞAMIŞ OLAN, BALE VE DANSIN MUCİDİ OLARAK BİLİNEN FR JEAN GEORGE NOVERRE 29 NİSANDA DODMUŞTUR. BU İLK BALE DANSI USTASININ DOĞUM GÜNÜ OLAN 29 NİSAN GÜNÜ, DÜNYA DANS BALE GÜNÜ OLARAK BİRÇOK ÜLKE TARAFINDAN KUTLANMAKTAVE ANILMAKTADIR.

.51. BERAT KANDİLİ (30 NİSAN) KUTLU VE MÜBAREK OLSUN Hakkı ŞENER

.52. BAHAR BAYRAMI (01 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BAHAR BAYRAMI OLAN 01 MAYIS DÜNYA İŞÇİ BAYRAMI, İŞÇİ SINIFININ BİRLİK DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ, İŞÇİ GÜNÜ GİBİ İSİMLERLE KUTLANMAKTADIR TABİ 01 MAYIS BAZI KİŞİLER İÇİN DOĞUM GÜNÜ (01 MAYISTA DOĞANLAR İÇİN) ANLAMINA GELEBİLİR ONLARINDA DOĞUM GÜNLERİ KUTLU OLSUN. TÜRKİYE ‘ BİR MAYIS KUTLAMALARI ONİKİ EYLÜL DEN SONRA YASAKLANMIŞ RESMİ TATİL OLMAKTAN ÇIKARILMIŞTIR. İLK OLARAK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE (ABD) 01 MAYIS 1886 YILINDA KUTLANMIŞTIR.

.53. YUNUS EMRE KÜLTÜR VE SANAT HAFTASI (01-07 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

GELİN TANIŞ OLALIM İŞİ / İŞLERİ KOLAY KILALIM (Yunus EMRE.)

.54. TRAFİK GÜVENLİĞİ VE EĞİTİMİ HAFTASI (MAYIS AYI BİRİNCİ CUMARTESİ GÜNÜ/…) Hakkı ŞENER

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.55. ULUSLARARASI ÖZGÜR BASIN GÜNÜ (03 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

İLK OLARAK PARİSTE SINIR TANIMAYAN GAZETECİLER BİRLİĞİNCE KABUL EDİLEN ULUSLARARASI ÖZGÜR BASIN GÜNÜ (03 MAYIS), BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TARAFINDAN (BM) 1994 YILINDA KABUL EDİLMİŞTİR. BASIN KONSEYİ İLE DÜNYA ÖZGÜR BASIN KOMİTESİNCE KOORDİNE EDİLEREK ULUSLARARASI ÖZGÜR BASIN GÜNÜ (03 MAYIS) OLARAK KUTLANMAKTADIR.

.56. TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ (03 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER.

.57. İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ HAFTASI (04-10 MAYIS)KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ HAFTASI (04-10 MAYIS) ÇALIŞMA BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.58. TÜRKİYE NOTERLER GÜNÜ (04 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.59. HIDRELLEZ (05 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

HIDRELLEZ (05 MAYIS) KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.60. AİLE HAFTASI (06-12 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.61. KAN HAFTASI (06-12 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.62. TÜRKİYE İSTATİSTİK GÜNÜ (09 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BAŞBAKANLIĞA BAĞLI DEVLET İSTATİSTİK ENSTİTÜSÜ (DİE) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.63. ANNELER GÜNÜ (MAYIS AYI İKİNCİ PAZAR GÜNÜ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

ANNELER GÜNÜ TÜRKİYE’ DE 1955 YILINDAN BU TARAFA HER YIL MAYIS ANININ İKİNCİ HAFTASI PAZAR GÜNÜ KUTLANMAKTADIR AYRICA MAYIS AYININ İKİNCİ HAFTASI ANNELER GÜNÜ HAFTASI OLARAKTA  KUTLANMAKTADIR TÜRKİYE KADINLAR BİRLİĞİNCE BEŞ MAYIS BİN DOKUZYÜZ ELLİ BEŞTE MAYIS AYININ İKİNCİ HAFTASI PAZAR GÜNÜ ANNELER GÜNÜ OLARAK KABUL EDİLMİŞTİR.

.64. DÜNYA SAKATLAR HAFTASI (10-16 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER BAŞBAKANLIK SOSYAL VE KÜLTÜREL İŞLER BAŞKANLIĞI VE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.65. GÖRMEYENLER GÜNÜ (11 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.66. İŞİTME VE KONUŞMA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ (12 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.67. BEDENSEL (ORTOPEDİK) SAKATLAR GÜNÜ (13 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.68. TÜRK DİL BAYRAMI (13 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

TÜRK DİL BAYRAMI (13 MAYIS) KUTLU OLSUN 13 MAYIS 1277 DE TÜRK BEYLİKLERİNDEN KARAMANOĞLU MEHMET BEY YAYIMLADIĞI FERMANLA TÜRKÇENİN KULLANILMASINI BUYURMUŞ BÖYLECE TÜRKÇE RESMİ DİL OLMUŞTUR. TÜRK DİL BAYRAMI 1960 YILINDAN GÜNÜMÜZE KUTLANMAKTADIN. GÜNÜMÜZDE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE KARAMAN İLİ VALİLİĞİ VE BELEDİYESİNCE ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.69. DÜNYA ECZACILIK GÜNÜ(14 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DÜNYA ECZACILIK GÜNÜ(14 MAYIS) SAĞLIK BAKANLIĞI VE TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ  MERKEZ HEYETİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.70. DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ(14 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.71. ZEKA VE RUHSAL ÖZÜRLÜLER GÜNÜ (14 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.72. DÜNYA AİLE GÜNÜ(15 MAYIS) VE HAFTASI KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER BAŞBAKANLIK AİLE ARAŞTIRMA KURUMU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) GENEL KURUL KARARINDA 1993 YILINDA KABUL EDİLMİŞTİR.

.73. GÜÇSÜZLER YAŞLILAR VE KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLAR GÜNÜ (15 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.74. SAKATLARIN GENEL SORUNLARI GÜNÜ (16 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.75. RAMAZAN AYININ BAŞLANGIÇ GÜNÜ 17 MAYIS KUTLU VE MÜBAREK OLSUN KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.76. DANIŞTAY VE İDARİ YARGI HAFTASI 10-16 MAYIS KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.76. DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ (12 MAYIS) VE HAFTASI 12-18 MAYIS KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.77. HAVA ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ (15 MAYIS) VE HAVACILIK HAFTASI (15-21 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.78. MÜZELER HAFTASI (18-24 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.79. ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI (19 MAYIS) KUTLU OLSUN

.80. GENÇLİK HAFTASI (19-25 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BAKANLAR KURULU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.81. İSTİHDAM HAFTASI (20-26 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.82. DÜNYA SÜT GÜNÜ (21 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.83. SOKAK ÇOCUKLARINA ŞEFKAT HAFTASI (24-30 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DEVLET BAKANLIĞI SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU (S.H.Ç.E.K.) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.84. TARİHİ TÜRK EVLERİNİ KORUMA HAFTASI (28 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

TÜRKİYE TARİHİ TÜRK EVLERİNİ KORUMA DERNEĞİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.85. İSTANBUL’UN FETHİ (1453) ŞENLİKLERİ GÜNÜ(29 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI (İ.B.B.) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.86. DÜNYA SİGARA İÇMEME GÜNÜ (31 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (B.M.) DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.87. DÜNYA RUH SAĞLIĞI GÜNÜ (31 MAYIS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.88. TÜRK HAVA KUVVETLERİNİN KURULUŞ(1911) GÜNÜ (01 HAZİRAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.89. DÜNYA ÇEVRE KORUMA GÜNÜ(5 HAZİRAN) VE HAFTASI KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

ÇEVRE BAKANLIĞI VE SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.90. KADİR GECESİ (10 HAZİRAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.91. TOPRAK BAYRAMI KANUNU (11 HAZİRAN SONRASI İLK PAZAR GÜNÜ)) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.92. RAMAZAN BAYRAMI AREFESİ (14 HAZİRAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.93. RAMAZAN BAYRAMI (15-17 HAZİRAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.94. KAYNANALAR GÜNÜ (15 HAZİRAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.95. DÜNYA BABALAR GÜNÜ (HAZİRAN AYI 3.PAZAR GÜNÜ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.96. ULUSLAR ARASI UYUŞTURUCU KULLANIMI VE KAÇAKÇILIĞI İLE MÜCADELE GÜNÜ (26 HAZİRAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.97. HARP AKADEMİLERİ GÜNÜ(26 HAZİRAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.98. EMEKLİLER HAFTASI (30 HAZİRAN) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SİVİL EMEKLİLER DERNEĞİ (ANKARA) ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.99. KABOTAJ VE DENİZ BAYRAMI (01 TEMMUZ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.100. DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ(01 TEMMUZ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.101. ULUSLAR ARASI NASREDDİN HOCA ŞENLİKLERİ (01-07 TEMMUZ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK AKŞEHİR  KONYA’ DA  KUTLANMAKTADIR.

.102. ULUSLAR ARASI KOOPERATİF GÜNÜ(TEMMUZ AYI 1. CUMARTESİ GÜNÜ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.103. DÜNYA HUKUK GÜNÜ(10 TEMMUZ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.104. DÜNYA NÜFUS GÜNÜ(11 TEMMUZ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (B.M.) NÜFUS FONU (U.N.F.P.A.) VE SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.105. TÜRK BASININDAN SANSÜRÜN KALDIRILMASI GÜNÜ VE GAZETECİLER (BASIN) BAYRAMI (24 TEMMUZ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.106. TÜRKLERİN ANADOLU’ DA İLK FETİH GÜNÜ(16 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.107. HACI BEKTAŞ VELİ’ Yİ ANMA GÜNÜ VE HAFTASI (16-23 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK HACI BEKTAŞ NEVŞEHİR‘DE YAPILMAKTADIR.

.108. İBN-İ SİNÂ HAFTASI (17-25 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KÜLTÜR BAKANLIĞI ANKARA İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.109. KURBAN BAYRAMI AREFE GÜNÜ(20 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.110. KURBAN BAYRAMI (20-24 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.111. MALAZGİRT ZAFERİ GÜNÜ (26 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.112. ZAFER BAYRAMI (30 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.113. ZAFER HAFTASI (26-30 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.114. MALÛL GAZİLER HAFTASI (26-30 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.115. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜNÜ (30 AĞUSTOS) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.116. DÜNYA BARIŞ GÜNÜ (02 EYLÜL) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.117. DÜNYA OKUMA GÜNÜ (08 EYLÜL) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DÜNYA OKUMA GÜNÜ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.118. AŞURE GÜNÜ (11 EYLÜL) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.119. İLKÖĞRETİM HAFTASI (EYLÜL AYI ÜÇÜNCÜ HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR

.120. AVCILAR GÜNÜ (13 EYLÜL) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.121. MUCİTLER VE ARAŞTIRMACILAR HAFTASI (EYLÜL AYI SON HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.122. ŞEHİTLER VE GAZİLER GÜNÜ VE HAFTASI (EYLÜL 19 KAPSAYAN HAFTA) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.123. YANGINDAN KORUNMA HAFTASI (25 EYLÜL) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.124. DİL BAYRAMI (26 EYLÜL) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

TÜRK DİL KURUMU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.125. DENİZ KUVVETLERİ GÜNÜ, PREVEZE ZAFERİ GÜNÜ (BARBAROS GÜNÜ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.126. DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ (EKİM AYI BİRİNCİ PAZARTESİ GÜNÜ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DEVLET BAKANLIĞI AİLE ARAŞTIRMA KURUMU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.127. CAMİLER HAFTASI (EKİM BİRİNCİ HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.128. AİLE HAFTASI (EKİM AYI İKİNCİ HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

DEVLET BAKANLIĞI AİLE ARAŞTIRMA KURUMUTARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.129. DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ (04 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.128. DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ (05 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.129. DÜNYA GIDA GÜNÜ (16 EKİM) VE BESLENME VE GIDA İSRAFINI ÖNLEME HAFTASI (09-16 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GIDA VE TARIM ÖRGÜTÜ (F.A.O.) VE SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.130. DÜNYA POSTA GÜNÜ (09 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.131. ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞ GÜNÜ (13 EKİM) KUTLU OLSUN

.132. DÜNYA STANDARTLARI GÜNÜ (15 EKİM) VE TÜRKİYE STANDARTLARI HAFTASI (14-20 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.133. GAZETECİLER BAYRAMI (21 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.134. PTT HAFTASI (23-30 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.135. BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜNÜ(24 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.136. CUMHURİYET BAYRAMI (29 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.137. KIZILAY HAFTASI (29 EKİM OLDUĞU HAFTA) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SAĞLIK BAKANLIĞI VE TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.138. DÜNYA TASARRUF GÜNÜ (31 EKİM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.139. TÜRK HARFLERİNİN KABULÜ (01 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.140. UNESCO GÜNÜ (04 KASIM) KUTLU OLSUN KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.141. DÜNYA ŞEHİRCİLİK GÜNÜ (06 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.142. ORGAN NAKLİ HAFTASI(09 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.143. ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ (10 KASIM) VE HAFTASI (10 KASIMI KAPSAYAN HAFTA) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.144. DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASI (KASIM AYI İKİNCİ HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.145. DÜNYA KALİTE GÜNÜ (KASIM AYI İKİNCİ HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ (T.S.E.) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.146. ULUSLAR ARASI HOŞGÖRÜ GÜNÜ (16 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMU (Y.Ö.K.) VE AİLE ARAŞTIRMA KURUMU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.147. DÜNYA KOMŞULAR GÜNÜ (17 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.148. MEVLİD KANDİLİ (19 KASIM ) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.149. DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ (20 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.150. AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI (20-26 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SAĞLIK BAKANLIĞI VE DİŞ HEKİMLERİ ODASI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.151. DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ (22 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SAĞLIK BAKANLIĞI VE DİŞ HEKİMLERİ ODASI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.152. ÖĞRETMENLER GÜNÜ (24 KASIM) VE HAFTASI (24-30 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI  TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.153. KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ KINAMA GÜNÜ (25 KASIM) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, BAŞBAKANLIK KADININ STATÜSÜ VE SORUNLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BAŞBAKANLIK SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU (S.H.Ç.E.K.) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.154. DÜNYA AIDS GÜNÜ (01 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

SAĞLIK BAKANLIĞI, BAŞBAKANLIK AİLE ARAŞTIRMA KURUMU, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI SAĞLIK İŞLERİ DİRE BAŞKANLIĞI) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.155. VAKIF HAFTASI (ARALIK BİRİNCİ HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BAŞBAKANLIK VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.157. DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ (03 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.158. KADIN HAKLARI (SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLMESİ) (05 ARALIK)GÜNÜ KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

BAŞBAKAMLIK KADININ STATÜSÜ VE SORUNLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.159. DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ (10 ARALIK) VE HAFTASI (10 ARALIK’ GÜNÜ HAFTASI) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

TÜRKİYE VE ORTA DOĞU AMME İDARESİ ENSTİTÜSÜ (T.O.D.A.İ.) TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.160. MEVLÂNA’YI ANMA HAFTASI (11-17 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KÜLTÜR BAKANLIĞI VE KONYA VALİLİĞ TARAFINDAN TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.161. TUTUM YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI (12-18 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.162. YOKSULLARA YARDIM HAFTASI (12-18 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.163. DÜNYA KOOPERATİFÇİLİK GÜNÜ (21 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

TÜRK KOOPERATİFÇİLİK KURUMU  TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.164. VERİMLİLİK HAFTASI (21-27 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

MİLLİ PRODÜKTİVİTE MERKEZİ  TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.165. ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞ GÜNÜ(27 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

.166. MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ (27 ARALIK) KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

KÜLTÜR BAKANLIĞI, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI , TÜRK YAZARLAR BİRLİĞİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEREK KUTLANMAKTADIR.

.167. YILIN SON GÜNÜ (31 ARALIK)  KUTLU OLSUN HOŞ GELDİN YENİ YIL YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Hakkı ŞENER

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>